Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Pluto v horoskopu

Nová definice pojmu planeta, kterou přijal v srpnu 2006 astronomický kongres v Praze, vyvolala mnohé polemiky a otázky. Návštěvníci našich internetových stránek se nás ptají, zda i nadále budeme s Plutem pracovat a zda se něco změní v našem zpracování horoskopů.

To, že se astronomové rozhodli degradovat planetu Pluto a zařadili ji mezi trpasličí planety, nemění nic na faktu, že bude i nadále součástí našich astrologických interpretací. Každá planeta symbolizuje v horoskopu určitý princip. Astrologové se shodují, že existuje souvislost mezi objevením nové planety a historickými událostmi. Bylo tomu tak při objevení Uranu i Neptunu. Proto není náhodou, že výzkum atomu, psychoanalýza a nástup fašistických diktatur se objevily v době, kdy Pluto bylo zařazeno mezi planety.

Pluto je spojováno s mocí, zneužíváním, manipulací, fanatismem a také regenerací a přetvořením. V horoskopu symbolizuje temné stránky naší povahy. Pokud bychom s plutonskou energií přestali pracovat, znamenalo by to výpadek, který by narušil celou strukturu planetárních sil. Pluto je planetou proměny. Je spojováno s konci a novými začátky. Nejsou to změny, jež jsou přirozené ve vývoji každého člověka a v horoskopu naznačované postavením Uranu. Pluto umožňuje transformační proces, který jde do větší hloubky a napomáhá odhalit jádro osobnosti.

Období, kdy se aktivuje plutonská energie, je spojováno s krizí. Tato síla ukazuje na nezbytnost proměny. Člověk se nemůže bránit, protože svým odporem a přehnanou snahou mít vše pod kontrolou vyvolá jenom protitlak. Žádoucí je porozumění a vědomé opuštění všeho, co je již přežité. Dobrovolná transformace stávajících struktur přináší osvobození a nové, netušené možnosti. Plutonská energie se znatelně projevuje především v politice. Lidé se silně postaveným Plutem v horoskopu mají tendence vnucovat druhým své představy, hrají s okolím hry, které jsou založeny na manipulaci a přehnané snaze udržet se u moci a vládnout.

Rozhodnutí IAU (International Astronomical Union), kterým se planety a ostatní tělesa sluneční soustavy rozdělily do nových kategorií, neovlivní naše vnímání Pluta. Zkušenosti jsou natolik významné a vypovídající, že svůj pohled jen kvůli nové definici nezměníme. Spíše nás tato kategorizace inspiruje k zamyšlení nad načasováním a souvislostmi. A protože má současná definice své slabiny, předpokládáme, že není konečná a že se v brzké době dočkáme dalších "překvapení".


     

Uran v retrográdní fázi

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Více

Astrologie a byznys

Astrologie a byznys

Prestižní ekonomický deník Financial Times uveřejnil v  článek o využívání astrologie v byznysu. Takové spojení není pro nás překvapující, protože i mezi našimi klienty se nacházejí majitelé menších či větších společností a rovněž členové nejvyššího vedení mezinárodních firem.


Další články