Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jarní desatero

foto:unsplash.com

Je tu JARNÍ ROVNODENNOST 2022, ve kterém má zelenou ten, kdo je ochoten učinit změnu, postoupit na vyšší úroveň a vytvořit sám sobě lepší podmínky a šance. Vaše nastavení, jednání, limity i kvality jsou s úzce propojeny s vaší realitou a přímo ji ovlivňují.


 Máme pro vás JARNÍ DESATERO:


1)    NEPOPÍREJTE SVÉ POCITY, ALE ANI SE JIM PŘÍLIŠ NEODDÁVEJTE. Najděte efektivní a přímočarý způsob, jak je dávat najevo bez toho, aniž byste cítili vinu nebo obviňovali druhé. Když máte strach, vztek, lítost nebo je čas na ocenění druhého, řekněte to přímo. Už neztrácejte energii v emočních hrách.

2)    Ubezpečte se, že jsou vaše hodnoty a vaše chování v souladu, tj. PROJEVUJTE SE CELISTVĚ A AUTENTICKY. Pak budete hodni respektu a bude se vám dařit.

3)    ŘÍKEJTE CELOU PRAVDU PŘÍMO a jednejte otevřeně tak, aby ostatní vnímali, že vám mohou v klidu celou pravdu říci. S pravdou začněte hned. Jak řekl Albert Schweitzer, pravda nemá žádný speciálně vyměřený čas, její čas je právě teď.

4)    PŘESTAŇTE SE OPÍRAT O lLUZE, brzdí váš vývoj a možnosti. Už není funkční hledat oporu venku. Najděte sebe, svou pevnost, moc a ryzost.

5)    Co slíbíte sobě nebo ostatním, dodržte. NEPORUŠUJTE ZÁVAZKY A JAKÉKOLI DOHODY. Pokud se tak stane, postavte se k věci čelem a proberte situaci se všemi zúčastněnými. Nezametejte nic pod koberec.

6)    MĚJTE VE SVÝCH VĚCECH POŘÁDEK A V ŽIVOTĚ ŘÁD.

7)    PŘEVEZMĚTE ZODPOVĚDNOST za vše, co děláte. Stejně tak vyžadujte od ostatních, aby přijali vlastní odpovědnost za to, na čem se spolu s vámi podílí. Držte si své hranice.

8)    OBNOVTE SVÉ VIZE A ZAHAJTE AKCI. Vaše sny, myšlenky, slova  a činy musí být sladěny.

9)    KRÁČEJTE VLASTNÍ CESTOU, ne cestou jiných lidí. Život v komfortní zóně vám brání v růstu a úspěchu. Změna končí a začíná u vás.

10) Nevnímejte současný okamžik jako překážku nebo problém, který je třeba nějak přečkat, abyste mohli být potom šťastnější. Nečekejte, až přijde cokoli zvenčí, skrze co si zlepšíte náladu a podmínky. TVOŘTE SAMI A HNED. Každý moment v sobě skrývá příležitost, ať se tváří jakkoli. Když budete ochotni ji spatřit, spatříte ji.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 


foto:unsplash.com

     

Kdo jste?

Kdo jste?

Jste člověk narozený na jistém místě. V jisté rodině. S jistým vzděláním. S jistými výhodami nebo nevýhodami. S jistými vštípenými zásadami a osvojenými hodnotami. S jistou vybudovanou pozicí v rodině, vztazích a společnosti. S jistou pracovní pozicí, úkoly a zodpovědností. Jste otcem, matkou, ředitelem, manažerkou, studentem, nezaměstnaným, pacientem, lékařem, žákem, učitelem, introvertem, extrovertem, jménem, titulem, věkem a pohlavím. Máte svou identitu. Více

Afirmace

Afirmace

I když někteří lidé zpochybňují sílu afirmací, jejich účinky jsou prokázány vědecky. Tato technika je účinným nástrojem, který může pozitivně ovlivnit vaše vztahy, finanční situaci, zdraví nebo práci. Více

Brzda jménem iluze

Brzda jménem iluze

Iluze limitují. Neustále uvádí v mylnou víru to, že jsme my sami nebo situace a lidé kolem nás jiní, než opravdu jsou. Více


Další články