Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Planetární hodiny

Foto: Richard Hedrick/FreeDigitalPhotos.net

Planetární hodiny podobně jako planetární dny patří v astrologii k nejstarším astrologickým principům výkladu. Tradičně se jedné ze sedmi planet, které byly viditelné ze Země, přiřazoval jeden den v týdnu. Neděli vládne Slunce, pondělí je přiřazován Měsíc, úterý je ovládáno Marsem, středa je den Merkuru, čtvrtek Jupitera, pátek je ovládán Venuší a sobotě je přiřazován Saturn.

Pořadí nebeských těles je dáno vzdáleností od Země, od nejvzdálenější k nejbližší: Saturn, Jupiter, Mars, Slunce, Venuše, Merkur a Měsíc. Planetární hodiny jsou založeny, na rozdíl od našeho moderního času, na rozdílné délce dne a noci. Jedna denní hodina odpovídá jedné dvanáctině časového rozpětí mezi východem a západem Slunce. Jedna noční hodina odpovídá časovému rozpětí mezi západem Slunce a novým východem Slunce. Planeta, která vládne denní hodině následujícího úsvitu, je považována za regenta (vládce) celého dne. V neděli vládne první hodině Slunce – neděle – angl. Sunday. Následujícím hodinám vládnou další planety podle jejich pořadí:

  • Venuše
  • Merkur
  • Měsíc
  • Saturn
  • Jupiter
  • Mars
  • Slunce

Planetární hodiny se tradičně používaly pro výběr nejvhodnějšího času pro různé činnosti. Každé planetě astrologie přiřazuje jiný význam. Např. nejvhodnější doba pro investice je během hodiny Jupitera. Na rande byste měli jít v čase Venuše. Sportujte v době Marsu. Schůzky si plánujte na čas Merkuru či Slunce, apod.


Hodina Saturnu

překonávání překážek, setkání s problémovými lidmi, disciplína, trpělivost, koncentrace, serióznost, dlouhodobé projekty, získávání rad od starších lidí, léčba chronických onemocnění, výsadba trvalek. Zbavování se zlozvyků. Není to vhodný čas pro půjčování peněz nebo zahájení cesty.

foto:suphakit73/freedigitalphotos.net


Hodina Jupitera

expanze, prosperita, štědrost, šťastné náhody, cestování, půjčky, investice, koupě losu, hazardní hry, vyšší vzdělání, náboženství, spiritualita, filozofické diskuze, setkání s odborníky (právník, daňový poradce, lékař, astrolog, kouč, psychoterapeut). Jednání se sponzory. Setkání s bohatými a vlivnými lidmi.

Hodina Marsu

energie, odvaha, boj, konkurence, prosazování vlastní vůle, sport, sex, vyjednávání s muži (vhodné zejména pro ženy). Vhodná doba pro vyřizování účtů s nepřáteli a konkurencí.


Hodina Slunce

vliv, autorita, prominentní postavení, vitalita, rozhodnost, úspěch, uznání, vůdcovství. Veřejné vystupování, prezentace, rozhodování. Vhodná doba pro činnosti vyžadující odvahu. Dobrý čas pro jednání s lidmi v pozici autorit – úřady, policie, nadřízený, otec.

foto:AnusornPnachol/freedigitalphotos.net

Hodina Venuše

krása, láska, přitažlivost, umělecké a kreativní činnosti, zábava a společenské aktivity – večírky, párty, slavnosti, svatba, zahájení výstavy, módní přehlídky. První rande. Romantické schůzky. Nákup dárků, oblečení a luxusního zboží. Kosmetická ošetření. Schůzky se ženami (vhodné zejména pro muže).

Hodina Merkuru

Komunikace. Intelektuální aktivity – studium, zkoušky, výuka, výzkum, získávání informací. Vyřizování telefonátů, emailů a korespondence. Schůzky a jednání. Prodej. Kratší cesty. Pracovní pohovory. Transport. Setkání s příbuznými či sousedy.

Hodina Měsíce

Domácí záležitosti. Zkrášlování domova. Koupě domu/bytu. Stěhování. Rodinné záležitosti. Děti. Vaření. Nalézání ztracených předmětů. Najímání zaměstnanců. Zvýšená plodnost. Setkání s matkou, se ženami.

Mohlo by vás zajímat:


vhodný okamžik

Horoskop vhodného okamžiku


     

Vzhůru na vrchol!

Vzhůru na vrchol!

Po zádech mi stékají kapičky potu, mám sucho v ústech a každičký můj další krok je závislý jen na mé vůli jít vpřed. Dobrovolně jsem si vybrala turistiku jako příjemný druh odpočinku, ale to do jakého znamení zvěrokruhu se narodíme si vybrat nemůžeme. Pozoruhodné je, když v tom časem najdeme jisté souvislosti. Právě Kozorozi se rádi dobíjí turistikou. A proč? Mám ráda to šplhání na kopec a někdy mi to připadá jako život sám. A Kozoroh šplhá za kariérou, nechce se spokojit s fádním zaměstnáním, s nudným stereotypem, hledá si něco, co ho uspokojí na dlouhá léta. Hledá si svůj Mount Everest z kterého se bude kochat celý svůj život. Více

Neptun ve znamení Ryb

Neptun ve znamení Ryb

Neptun se po dlouhých 164 letech vrátil do svého domovského znamení Ryb. Znamením Ryb bude procházet od února 2012 14 let a až zkraje roku 2026 se přesune do následného znamení Berana. Více

Astrologie a zdraví

Astrologie a zdraví

Medicínská astrologie má dlouhou historii. V dávných dobách používali lékaři a léčitelé znalostí astrologie.

Podle tradičních astrologických textů vzniká nemoc ze tří příčin. Jsou to vrozené predispozice, emoce a způsob stravování. Vrozené predispozice jsou v horoskopu naznačeny především postavením Slunce ve znameních a domech a v jeho aspektech k dalším planetám. Emoce v horoskopu symbolizuje postavení Měsíce.  Více


Další články