Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Oblasti astrologie

Astrologii můžeme používat ve všech oborech lidské činnosti. Proto ji rozdělujeme dle různých hledisek. Zde se zaměříme pouze na dvě základní oblasti, které pracují buď s jedincem, nebo se skupinou.

Astrologie zaměřená na jedince

Nativní horoskop
  • Zpracovává se pro přesný okamžik a místo narození jedince. Jedná se o nejrozšířenější a možná i nejpopulárnější typ horoskopu, ve kterém se astrolog zaměřuje na popis charakteru člověka. Mapuje jeho osobnostní předpoklady, odhaluje jeho silné i slabé stránky. Do této skupiny patří i horoskop dítěte, horoskop vzniku společnosti, věci nebo události.
Partnerský horoskop
  • Zpracovává se pro dvě osoby a ukazuje na jejich vzájemných vztah. V astrologii se používají různé druhy technik výpočtů. Obvykle se jedná o tzv. synastrii, kde se porovnávají horoskopy obou jedinců, anebo kompozitní horoskop, což je vlastně propojení dvou horoskopů a vytvoření jediného.
Horoskopy predikativní
  • Do této skupiny patří velké množství různých druhů horoskopů, které se liší technikou výpočtu a délkou budoucího vývoje. Můžete mít denní, týdenní, měsíční, roční i několikaleté horoskopy. Pro tyto typy horoskopů se obvykle používá metoda tranzitů, založená na skutečných pohybech planet, a metoda progresí, která spočívá v symbolických pohybech planet.
Lékařská astrologie
  • Patří mezi nejstarší astrologické obory. Obvykle je aplikována v kombinaci s jiným alternativním lékařským postupem.
Astrologické poradenství
  • Zabývá se konkrétními potížemi a plány klienta. Pracuje s nativním horoskopem a horoskopy predikativními. Může pomoci určit nejvhodnější okamžik pro zahájení různých aktivit a projektů. Může také pomoci klientovi pojmenovat jeho potíže a vysvětlit jejich příčiny.

Astrologie zaměřená na skupiny (mundánní)

Politická astrologie
  • Zabývá se státními útvary. Pracuje s horoskopy států i jednotlivých politiků. Zde se používají všechny druhy horoskopů, jako je tomu u jedinců.
Ekonomická astrologie
  • Zabývá se předpověďmi v oblasti hospodářství, obchodu a financí.

     

Domy

Domy

Horoskop se dělí na dvanáct sektorů, kterým se říká domy. Bod na východním horizontu horoskopu je počátkem a nazývá se ascendent.                     Více

Planety a zdraví

Planety a zdraví


Planety v horoskopu byly vždy považovány za ukazatele zdraví. Vyplývá z nich, jaké sklony a dispozice k určitým nemocem člověk má, zejména při postavení planet v 6. domě.   Více

Planety a dny v týdnu

Planety a dny v týdnu

Každý den v týdnu je zasvěcen jiné planetě a je tak vhodný pro jiné činnosti. Pojmenování dnů v týdnu je ve většině evropských jazyků odvozeno z mytologie daných národů. Více
Další články