Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Když je Slunce ve znamení Blíženců

foto:pixabay.com

Třetí znamení zvěrokruhu – Blíženci, jsou znamením myšlení a komunikace. Říká se, že zrozence tohoto znamení je snadné poznat. Je to dáno tím, že hodně mluví. Blíženci jsou společenští, vtipní a šarmantní lidé. Je velice těžké je udržet na jednom místě. Jsou neklidní a nevypočitatelní. Potřebují mnohostrannost a změny. 

Slunce prochází každým znamením jeden měsíc v roce. Každý měsíc v sobě nese jiné energie. Výzvou období, kdy Slunce prochází znamením Blíženců, v letošním roce to bude od 21. května do 21. června 2023, je zprostředkovávat informace druhým a navazovat nové kontakty.

Ať už jste se narodili ve znamení Blíženců či nikoliv, během období, kdy bude Slunce procházet tímto znamením, byste měli:

Dokončovat rozdělané aktivity. Většina lidí ráda zahajuje něco nového. Málokdo však vytrvá a dotáhne své plány do konce. Výzvou tohoto měsíce je nepolevit, nevzdávat se a neutíkat při prvních překážkách.

Jít do hloubky. Nezůstávejte na povrchu, snažte se ve svém pracovním oboru nebo v oblastech svých zájmů získat maximum informací.

Převzít zodpovědnost. Neobviňujte druhé, že nemáte život, jaký si přejete. Možná vaši rodiče, sourozenci, nadřízení, kolegové v práci, partner/partnerka mají podíl viny na nepříznivých okolnostech, ale především vy máte možnost neuspokojivý stav změnit. Přijměte zodpovědnost, vezměte osud do svých rukou a jednejte.

Hledat rovnováhu. Znamení Blíženců je symbolizováno dvojčaty. Je to duální znamení, které nám připomíná, že na světě existují protipóly – dobro a zlo. Snažte se rozpoznat své negativní stránky a snažte se je transformovat. Zbavte se nepříjemných návyků chování, jako je např. lhaní, sebeklam, pomlouvání, prokrastinace, přílišné slibování, chození pozdě na schůzky či roztříštěnost.

Pomáhat druhým. Pomoc druhým je důležitější než duchovní studium. Je důležité se učit, získávat nové informace, ale pokud znalosti člověk nepoužívá v každodenním životě, pak mu nejsou ku prospěchu. Buďte druhým vzorem inspirace a motivace. To, jak zvládáte svůj život, obtížné situace, může druhým pomoci při jejich rozhodování a řešení problémů. Váš úsměv, vlídné slovo a tolerantní chování může přispět k zamyšlení se nad pomíjivostí a zbytečností některých věcí.

 

Mohlo by vás zajímat:

Měsíční horoskop


     

Zrozenci znamení Blíženců a jejich dar

Zrozenci znamení Blíženců a jejich dar

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. Více

Dovolená a astrologie

Dovolená a astrologie

Astrologie tradičně přiřazuje každému znamení různé země a místa. Nabízíme vám tipy na návštěvu míst, které vám zůstanou v paměti a možná se tam rozhodnete i zůstat natrvalo. Více

Mýty a pověry o zatmění Slunce a Měsíce

Mýty a pověry o zatmění Slunce a Měsíce

Zatmění Slunce nebo Měsíce jsou obvykle vítaná astronomy i širokou veřejností, protože se jedná o zvláštní úkaz. Jinak se k zatmění staví astrologové. Ti obvykle varují své klienty před unáhleností. Od pradávna se věřilo, že zatmění Slunce nebo Měsíce přináší zlá znamení a zkázu. Mezi nejznámější pověry patří, že zatmění jsou nebezpečná pro malé děti a těhotné ženy. Více


Další články