Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Smysl života

foto:pixabay.com

Jak odhalit smysl života? Chce to trochu úsilí odkrýt to, k čemu jste byli slepí.

Každý člověk v nitru přesně ví, co je smyslem jeho života. V myšlenkách nebo snech se jeho účel objevuje. Protože jsou to prchavé momenty, které nemají přesné obrysy, člověk tato vnuknutí zavrhne.

Každý člověk má nějaký životní účel. Podle učení kabaly je člověku před tím, než se narodí, řečeno, jaký je jeho životní účel. Vidí svůj život, jaký by měl být. A jak se bude cítit, jaký bude jeho život, když svůj potenciál naplní. Když se člověk narodí, tuto informaci zapomene. V jeho nitru je však zachována. Úkolem člověka je tento smysl života znovu objevit a naplnit.

Peníze jsou častým důvodem, proč lidé nenaplní svůj účel. Někteří si myslí, že by se svým účelem nedokázali uživit. Jiní se obávají, že nemají dostatek peněz, aby mohli dělat věci, které by je bavily. Nepotřebujete peníze, abyste žili smysluplný život. Když nejste ochotni hledat, riskovat, zkoušet, pak si vždy najdete výmluvu, které uvěříte.

Životní účel je vždy nějak spojen s pomocí, dáváním a službou lidem. Když přijmete fakt, že je tu něco, kvůli čemu jste přišli na tento svět, pak svůj účel najdete. Nemusíte smysl hledat, stačí ho jen odkrýt. Často je přímo před vámi.

"Největší chybou, kterou lidé v životě dělají, je to, že se nesnaží živit se tím, co je nejvíc baví." Malcolm Forbes

Tipy, jak odhalit smysl života:

1.     Co rádi děláte?

Podívejte se na věci, které rádi děláte nebo jste je rádi dělali jako děti. Váš účel možná spočívá v jedné nebo více z těchto věcí. Může to být i něco, co děláte zcela přirozeně a s radostí. Co vám jde snadno? Ze zkušenosti vím, že děti kolem 13 let už dělají věci, které jsou součástí jejich životního účelu.

Jeden můj klient mi vyprávěl, že jeho maminka byla špatná kuchařka. Žili sami bez otce, jen on, bratr a maminka. Bratr se spokojil s jednoduchými jídly, která maminka připravovala, ale mému klientovi to nechutnalo. A tak zkoušel vařit sám. Ve 12 letech už byl schopen připravit večeři pro celou rodinu. Maminka nechtěla, aby se vyučil kuchařem, a tak vystudoval ekonomii. Což mu později bylo prospěšné, když si z vydělaných peněz ve finančním sektoru koupil restauraci a splnil si tak svůj sen.

Sepište si alespoň 10 věcí, které rádi děláte. Může to být cokoliv. Smysl života nemusíte hledat v něčem velkolepém a ohromujícím.

2.     Je něco, co jste vždy chtěli vyzkoušet?

Je nějaká činnost, kterou jste vždy chtěli vyzkoušet, a pořád jste se k tomu nedostali? Jaké jsou důvody, proč to odkládáte? Možná se bojíte neúspěchu. Možná se bojíte reakcí okolí. Říkáte si, co by tomu řekli lidi? Myslete na to, že možná v této činnosti je váš životní účel.

V našem sousedství bydlí majitel prodejny aut a autoservisu. Odmalička ho zajímala auta. Jeho rodiče byli učitelé a neměli mnoho peněz, aby poskytli synovi radost z pravidelné jízdy autem. Rodiče od syna očekávali dobré výsledky ve škole. Ačkoliv se chtěl jít učit automechanikem nebo pracovat jako řidič, vystudoval gymnázium a následně i vysokou školu. Pracoval jako právník a až po čtyřicítce, kdy oba jeho rodiče zemřeli, změnil profesi a vybudoval úspěšný podnik.

Kdybyste se nebáli reakcí lidí ani následků svých rozhodnutí, do čeho byste se pustili?

3.     V nepříjemnostech může být smysl

Když člověk není připraven, svůj smysl života neuvidí. To je jeden z důvodů, proč se v životě objevují nepříjemnosti, které nás k našemu účelu přivedou. Pokud nebudete mít sami opravdu dost průměrného života, pak vám Vesmír připraví nepříjemnosti, abyste začali přemýšlet o svém účelu. Někdy je třeba čelit překážkám a nepohodlí, abychom objevili to, k čemu jsme byli slepí.

Pokud se objeví překážky, věci nepůjdou podle plánu a vnější okolnosti vás budou nutit ke změně, pak se tomu nebraňte.

"Každá zkušenost ve tvém životě byla naprosto nezbytná, aby tě dostala na další místo a na další místo až do tohoto okamžiku." Wayne Dyer

4.     Poraďte se s přáteli

Zeptejte se blízkých lidí, co si myslí, že je vaším životním účelem, v čem vynikáte, v čem byste mohli být úspěšní. Druzí o nás mohou často říct více než my sami.

5.     Poraďte se s odborníky

V lepším sebepoznání vám může pomoci psycholog, psychoterapeut, astrolog, duchovní učitel, mentor. Nebojte se ptát. Nechte si poradit.

 

Příběh klientky:

Mám klientku, která přišla na konzultaci, protože byla nespokojená se svým životem. Dělala práci, která ji nenaplňovala, žila sama, neměla partnera ani děti. Když jsem se jí ptala, kdy byla v životě nešťastnější, řekla mi, že jako dítě, když hrávala na klavír. Toužila stát se klavíristkou. Její maminka jí však nedovolila studovat hudbu. Místo toho vystudovala ekonomickou univerzitu a pracovala v bance. Byla chytrá, pracovitá a zastávala vysokou manažerskou pozici. To ji ale neuspokojovalo. Řekla jsem jí, že by se hudbě měla věnovat alespoň ve svém volném čase, tedy každý den hrát na klavír a chodit na koncerty. Zmínila, že jí v bance nabízeli lístky na koncerty, které banka sponzorovala, ale ona tam nešla, protože nechtěla chodit sama. Požádala jsem ji, aby zašla alespoň na pár koncertů. Neochotně přislíbila a pak jsem ji přes rok neviděla. Když znovu přišla, byla úplně jiná. S úsměvem mi vyprávěla, co se jí za poslední dobu přihodilo. Na recepci, po jednom z koncertů, se s ní dal do řeči ředitel orchestru. Potkali se ještě několikrát a on ji požádal, zda by jim pomohla s hledáním sponzorů pro charitativní koncerty a zahraniční cesty. Díky své pozici v bance měla kontakty na významné lidi, a proto souhlasila. Pustila se do práce a v době, kdy za mnou přišla, měli už zajištěné financování dvou charitativních koncertů. A nakonec mi sdělila, že se sblížila s jedním z členů orchestru, houslistou, a plánují, že budou spolu bydlet.

 

Na závěr:

Každý člověk je tu proto, aby objevil své vyšší Já. Každý člověk má jedinečné nadání. U každého jedince existuje určitě jedna věc, kterou může dělat způsobem, jenž bude jedinečný a lepší než způsob někoho jiného. Když spojíte schopnost vyjádření svého jedinečného nadání se službou a pomocí druhým, pak jste našli svůj životní účel.

Kdybyste se nemuseli starat o peníze, do čeho byste se pustili? Co by vás bavilo? Co byste vyzkoušeli? K čemu se vrátili? Co byste přestali dělat? Jak byste mohli pomoci druhým?

 Autorka: MKB


     

Hojnost

Hojnost

Když mluvíme o hojnosti nebo bohatství, pak obvykle míníme peníze. Co jsou ale peníze? Kus papíru, o kterém banky rozhodly, že má určitou hodnotu? Více

Přijetí zodpovědnosti

Přijetí zodpovědnosti

Zodpovědnost znamená nevinit nikoho a nic ze situace, ve které jsem. A to ani sebe. Člověk je zodpovědný za kvalitu svého života. Více

101 životních cílů

101 životních cílů

Když jsem studovala vysokou školu, četla jsem o technice sepsání cílů, kterých by člověk rád dosáhl, než zemře. Nechala jsem se inspirovat a takový seznam si vytvořila. Nyní, po více jak třiceti letech, jsem zjistila, že mám splněno 70% cílů. Více


Další články