Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vaše realita

foto: pixabay.com

Každý z nás by si rád přitáhl do svého života všechny své nejkrásnější sny. Hned první otázkou ve většině případů je, jak toho docílit, jak by se to či ono mohlo stát skutečností. Pokud se ovšem ptáme jak, poskytujeme především prostor našim naučeným způsobům myšlení, které nás často limitují a nepřináší žádané ovoce. Omezují možnosti toho, jak se to může stát. Používáme v tu chvíli svůj rozum a ten vychází logicky z možností, které zná a které již existují, z předchozích zkušeností.

Rozum nám při hledání odpovědí na otázku jak navíc předloží celý seznam překážek nebo úkolů. To následně vede ke vzniku obav a strachu, často rovnou k rezignaci a k poklesu naší tvořivé energie a síly. Otázkou „jak“ se vzdalujeme zbytečně šanci na vysněný výsledek, protože velmi jednoduše dojde k následným pochybnostem. V momentě, kdy se k pochybnostem či strachu uchýlíme, naše vize se nemohou do hmotné reality přenést.

Jakmile Vás napadne otázka “jak“, přetvořte ji obratem na otázku „proč“. Uvolněte se a zeptejte se sami sebe proč si to či ono přejete. Vznesením dotazu proč se dostáváme do úrovně našeho srdce a zapojujeme okamžitě do hry své emoce. Obejdeme tak elegantně naši rozumovou část a můžeme se sladit se srdcem, ze kterého plyne pravda. Následně si odpovězte tak, abychom se u toho cítili co nejkrásněji.  Výsledek si začněte představovat tak, jakoby byl již hotov, existující, přítomný. Tímto postupem dosahujeme naopak vzrůstu energie a otevíráme se tak nové možné realitě.

Vizí máme jistě spoustu, snažme s nimi pracovat tvořivým a hravým způsobem. Jak se jmenuje váš záměr? Nový partner? Větší dům? Lepší práce? Při konkretizaci a vyslovování záměru se vyhněte, pokud možno, výrazu „chci“. Nahraďte ho výrazem „potřebuji“ či „mým záměrem je“.

Položte si například otázku „JAK mohu získat větší dům?“ Odpovědi budou pravděpodobně následující: Musím hodně pracovat. Je třeba si najít druhé zaměstnání. Musím vymyslet velký byznys. Počkám na dědictví apod.

Nyní si položte otázku „PROČ si přeji větší dům“? Procítěná tvořivá odpověď může být následující: Protože miluji velké prostory, kde mohu tančit. Protože mi přináší radost pořádat doma společenská setkání s přáteli. Protože mi větší prostory umožní vybudovat si relaxační kout plný kamenů a květin, který jsem si vždy přála apod.

Rozdíl ve vibraci, kterou automaticky vysíláte skrze příjemné pocity v druhém případě, je více než patrný. Poté přidejte vizualizaci již hotového. Představu, jak to vypadá, když už to tak je. Když to žijete v realitě. V tu chvíli jste vyslali vaše přání správně a vesmír se spojí, aby mohl být váš čistý záměr ze srdce uskutečněn. Vaším posledním úkolem je zůstat v důvěře a opustit jakékoli představy o tom, JAK že to vlastně udělá.

Autorka: LV

foto:pixabay.com


Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop