Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Úplné zatmění Slunce 2020

foto: pixabay.com

Lidé byli od nepaměti fascinováni slunečními a měsíčními zatměními. Obávali se jich a považovali je za zlé znamení.

Zatmění Slunce je astronomický jev, který nastane, když Měsíc vstoupí mezi Zemi a Slunce, takže jej částečně nebo zcela zakryje. Taková situace může nastat, jen pokud je Měsíc ve fázi novoluní. Existují čtyři typy zatmění Slunce – částečné, prstencové, úplné a hybridní.

14. prosince 2020 nastane úplné zatmění Slunce, které se bude odehrávat výhradně na jižní zemské polokouli, nad územím Chile a Argentiny.

Zatmění Slunce je obvykle vítané astronomy i širokou veřejností, protože se jedná o zvláštní úkaz. Jinak se k němu staví astrologové. Ti obvykle varují své klienty před unáhleností. Dva dny před a dva dny po zatmění Slunce není vhodné přijímat důležitá rozhodnutí nebo začínat něco nového. Slovo zatmění, anglicky eclipse, pochází z řeckého slova ekleipsis, což znamená nezobrazit se, zastřít, zatemnit. Období okolo zatmění skrývá skutečnosti. Neukazuje, co je obvykle zřejmé. Při této konstelaci vždy chybí informace nebo jsou neúplné.

V mundánní astrologii je Slunce symbolicky spojováno s vládci, světovými lídry, prezidenty, královskými rodinami a jejich dětmi.  Proto se dá očekávat, že úplné zatmění Slunce, které se odehraje na 23st znamení Střelce, přinese nějaké změny v centrech moci. 

Lidé, kteří se narodili ve znamení Střelce, mají ascendent v tomto znamení nebo mají ve svém nativním horoskopu umístěné důležité planety okolo 23st ve znameních Blíženců, Panny, Střelce a Ryb, budou tímto zatměním ovlivněni. Konstelace může přinést nové okolnosti, které naruší existující stav. Zatmění obvykle posouvá lidi na jejich životní cestě.

Toto zatmění Slunce souvisí s úplňky a novoluními, které nastaly a nastanou na ose znamení Blíženci - Střelec ve dnech 5. června 2020, 30. listopadu 2020, 26. května 2021, 10. června 2021 a 4. prosince 2021.

foto:pixabay.com

 

 


           

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus v horoskopu

Koronavirus, který způsobuje onemocnění označované jako COVID-19, se poprvé objevil v Číně v prosinci 2019. Na tuto epidemii ukazovalo planetární postavení, konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha, které přesně nastalo 12. ledna 2020. Více

Finanční krize 2020

Finanční krize 2020

V posledním únorovém týdnu 2020 zažily burzy po celém světě největší propad od začátku finanční krize v roce 2008. Hlavní akciové indexy spadly o více než desetinu kvůli ekonomickým dopadům spojeným s šířením nákazy koronavirem. Více

Saturn ve Vodnáři

Saturn ve Vodnáři

Planeta Saturn vstupuje 22. března 2020 do znamení Vodnáře, kde se s přestávkou mezi červencem a prosincem 2020 bude zdržovat až do počátku března 2023. Saturn se do znamení Vodnáře vrací po 29 letech, naposledy se tímto znamením pohyboval mezi únorem 1991 a lednem 1994. Více


Další články