Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rok 2023 - nová kapitola

foto:pixabay.com

Letošní planetární přesuny ukazují na velké společenské změny. Pro některé lidi budou změny vítané, jiní v nich mohou spatřovat hrozbu větší nejistoty. Může pro vás být těžké hledat motivaci a těšit se na nové události, pokud poslední roky nebyly příznivé. S novým rokem je vždy dobré zhodnotit svůj život a ujistit se, že děláme, co můžeme, abychom podpořili naše fyzické a psychické zdraví. Když budeme v dobré kondici, pak budeme mít sílu využít příležitostí nebo se postavit překážkám, které nový rok přinese.

Když je člověk zodpovědný a dělá správné věci, pak zvládne spoustu věcí. A postupně se stává člověkem, kterým se má stát.

 

Pár tipů, jak na to:

 

1.     Pomáhejte druhým

Chtějte mít letos více prostředků, abyste mohli pomáhat druhým. Planetární postavení ukazuje, že budete přitahovat šťastné náhody, budete-li štědřejší, pozornější, dobročinní a ohleduplní. Výzkumy ukazují, že ti, kteří se chovají altruisticky, jsou zdravější, žijí déle, mají lepší duševní zdraví. Lidé, kteří jsou velkorysí, podporují charitativní činnost, jsou celkově šťastnější.

2.     Nestěžujte si

Minulé roky nebyly snadné a každý měl spoustu důvodů si stěžovat. Nárůst životních nákladů za posledních 12 měsíců je děsivý. A i když se inflace sníží až v druhé polovině roku, přesto neustálé sténání nad věcmi, které nemůžete ovlivnit, nepřispěje k duševní pohodě. Stížnostmi si budete do života přivolávat více a více negativity. Zeptejte se sami sebe, co můžete se situací udělat. Jistě jsou nějaké kroky, které vám pomohou mít alespoň minimální pocit kontroly nad životem.

3.     Omezte čas na sociálních sítích

Brouzdání po internetu a sledování přátel a celebrit na sociálních sítích zabere spoustu času. Možná jste to i zažili, že jste chtěli něco udělat, ale „ztratili“ jste se na internetu a pak se cítili provinile, že mrháte svým časem. Sledování sociálních sítí může mít negativní vliv na vaše vztahy i sebedůvěru. Sledováním profilů druhých můžete získat dojem, že jsou všichni hezčí, bohatší a úspěšnější než vy. Vždy, když letos budete používat telefon, ujistěte se, že je to vaše volba a není to jen zvyk. Večer neusínejte s telefonem a ráno se s ním neprobouzejte.

4.     Ovládněte své neřesti

Můžete mít větší pocit kontroly, když ovládnete sami sebe. Všichni máme nějaké nectnosti, hlavně když jsme ve stresu. Naše neřesti nás ale svádí na nezdravou a temnou cestu. Člověk, který lehce podléhá svodům, je snadno ovladatelný a manipulovatelný. Máte neřesti, jako je sledování porna, kouření, nestřídmá konzumace jídla, alkoholu nebo drogy?

5.     Naučte se říkat NE

Snažit se všem zalíbit a dělat zbytečné kompromisy může být frustrující a vyčerpávající. Život má být o dávání i braní. Je chvályhodné, když pomáháte. Je však také důležité, abyste mysleli sami na sebe. Když říkáte druhým ano, pak to znamená, že říkáte ne něčemu jinému. Když budete mít na prvním místě sami sebe, nebudete se vzdávat svých radostí, pak budete spokojenější, laskavější, budete mít lepší náladu, více energie, a to bude prospěšné i pro vaše okolí.

6.     Nechoďte nikam pozdě

Může se stát, že se člověk vlivem vnějších událostí opozdí. Pokud ale patříte k lidem, kteří jsou chroničtí opozdilci a přichází pozdě na schůzky, do práce, k doktorovi nebo do školy, pak je to stresující zvyk, který vás vystavuje zbytečnému tlaku a zhoršuje vám reputaci. Zkuste si letos lépe plánovat svůj program a respektujte čas druhých.

7.     Slibujte jen možné

Stává se vám, že něco slíbíte a později to rušíte, posunujete termín nebo na slib zapomínáte? Jak na to reagují druzí? Nedávejte plané sliby. Pokud se s někým na něčem domluvíte, splňte to. Podle učení kabaly vytváří nesplněný slib negativní energii, která se proti vám obrátí dříve či později a uškodí vám. Třeba tím, že se setkáte s nesplněnými sliby u druhých lidí.

8.     Chovejte se zodpovědně

Spousta lidí se cítí jako oběť, ukazuje prstem na druhé a viní je ze své nespokojenosti. Všichni jsme součástí této společnosti, a pokud nepřevezmeme osobní zodpovědnost za své činy, nikdy nebudeme součástí řešení, ale součástí problémů. Kritikou a obviňováním druhých si nepomůžete. Chcete-li zlepšit podmínky svého života, pak přijměte zodpovědnost za všechno, co se vám v životě děje.

9.     Dělejte malé kroky, ale vytrvale

Lidé mají často představu, že změna musí přijít s velkým předsevzetím. Opak je pravdou. Pomocí drobných každodenních a vytrvalých kroků přichází požadovaná změna. Zlepšete se každý den o 1% a uvidíte, jaká změna přijde na konci roku. Malé opakující se návyky se časem hromadí a sčítají ve velkém. Neslibujte si tedy, že půjdete každý den na hodinu do fitness centra. Místo toho cvičte 10 min doma. Každý den přečtěte jednu stránku knihy, učte se 15 min cizí jazyk nebo 8 min meditujte. Myslet ve velkém je skvělé, ale myslet v malém je jednodušší. Když začnete s malými kroky, můžete na nich stavět a dokázat více.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

     

Neptun ve znamení Ryb

Neptun ve znamení Ryb

Neptun se po dlouhých 164 letech vrátil do svého domovského znamení Ryb. Znamením Ryb bude procházet od února 2012 14 let a až zkraje roku 2026 se přesune do následného znamení Berana. Více

Astrologie a zdraví

Astrologie a zdraví

Medicínská astrologie má dlouhou historii. V dávných dobách používali lékaři a léčitelé znalostí astrologie.

Podle tradičních astrologických textů vzniká nemoc ze tří příčin. Jsou to vrozené predispozice, emoce a způsob stravování. Vrozené predispozice jsou v horoskopu naznačeny především postavením Slunce ve znameních a domech a v jeho aspektech k dalším planetám. Emoce v horoskopu symbolizuje postavení Měsíce.  Více

Oscar z pohledu astrologie

Oscar z pohledu astrologie

U příležitosti 95. ročníku předávání cen Akademie filmového umění jsme se podívali na sluneční znamení všech vítězů v kategorii nejlepší herečka a herec. Více


Další články