Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní pohyb Merkuru 2021

foto: pixabay.com

Planeta Merkur je v astrologii spojována s komunikací, obchodem, školstvím, dopravou, cestováním, internetem a výpočetní technikou. Obvykle 3 x do roka nabere zpětný chod, ve kterém bývá zhruba tři týdny. Při tomto planetárním postavení vázne veškerá komunikace, dochází k různým nedorozuměním a zpožděním, cestování bývá komplikované a dopravní spoje jsou zpožďovány či zcela rušeny. Retrográdní pohyb Merkuru je také spojován s extrémními výkyvy počasí.

Při retrográdním pohybu Merkuru vám nedoporučujeme zahajovat nové aktivity a projekty, nastupovat do nového zaměstnání, podepisovat smlouvy, stěhovat se, kupovat/prodávat nemovitost, auto, dražší mobil či počítač. Vše, co byste při retrográdní fázi Merkuru chtěli zahajovat, bude doprovázeno chybami, nedorozuměním a nedostatkem informací. Později byste zjistili, že vaše rozhodnutí je třeba opravovat či zcela zrušit. 

Počátek roku

Merkur bude ve zpětném chodu ve znamení Vodnáře od 30. ledna do 21. února 2021. Znamení Vodnáře je spojováno s politickými stranami, mezinárodními a sportovními organizacemi, sportovními týmy a sportovními fanoušky. Dá se očekávat, že se v tomto období budou rušit sportovní utkání, objeví se zdravotní problémy u sportovců nebo nějaké technické potíže. Plánujete-li v tomto období cestovat, pak mějte připravený plán B, a nejlépe ještě plán C pro případ rušení dopravních spojů či jiných komplikací. Retrográdní pohyb Merkuru naznačuje, že se školy pro děti zkraje února neotevřou a pokud ano, pak jen krátce a budou muset být kvůli pandemii znovu zavřeny.

Merkur vstoupí do tzv. stínové fáze již 15. ledna, než se pustí retrográdním směrem. Tato stínová fáze znamená snižování energie Merkuru. Je tedy pravděpodobné, že ve fázi retrográdního stínu byste mohli již zažívat potíže, které Merkur v horoskopu symbolizuje, tedy problémy v komunikaci, s počítačem, internetem a dopravou. Podobně tomu bude i po 21. únoru, kdy Merkur nabere přímý směr. Ještě další dva týdny bude v tzv. stínové, uvolňovací fázi. Proto by se zmíněné problémy v komunikaci a v dopravě mohly objevovat až do 7. března.

Předprázdninové období

Merkur nabere druhý zpětný chod ve znamení Blíženců 30. května a bude v něm do 22. června. Ve stínové fázi bude již od 15. května do 6. července. Znamení Blíženců je v horoskopu spojováno s komunikací, poštou, internetem, dopravou, médii, myšlením, vzděláním, příbuznými a sousedy. To jsou všechno oblasti, kde by se mohly během retrográdní fáze objevit potíže. Plánujete-li v tomto období cestovat, pak mějte připravený plán B a nejlépe ještě plán C pro případ rušení dopravních spojů či jiných komplikací.

Merkur bude ve znamení Blíženců ve zpětném chodu na stupních 17 až 24. Jste-li narozeni ve znamení Blíženců, Střelce, Ryb nebo Panny a máte na těchto stupních Slunce (kde se nachází vaše Slunce můžete zjistit zdarma zde), pak buďte v tomto období velmi opatrní při komunikaci, posílání zpráv nebo na cestách.

Budete-li cestovat do zahraničí, pak by se potíže mohly objevit hlavně ve státech, které mají nějaké planety na stupních 17 až 24 Blíženců, např. Kypr, Austrálie, Německo, Itálie, Kuba, Vatikán, USA, Japonsko, Francie, UK nebo Rusko. V horoskopu našeho státu (varianta vzniku státu z roku 1918) je Mars ve znamení Střelce na 19st. Rušení cest, odklady se dají očekávat i v České republice.

Retrográdní pohyb nabádá k retrospektivě, rekvalifikaci, revizi, reorganizaci, redukci a rekonstrukci. Je to období kontroly a přehodnocování záměrů.

V roce 2021 bude Merkur ve své retrográdní fázi v období:

od 30. ledna do 21. února ve znamení Vodnáře (stínová fáze od 15. ledna do 7. března)

od 30. května do 22. června ve znamení Blíženců (stínová fáze od 15. května do 6. července)

od 27. září do 18. října ve znamení Vah (stínová fáze od 13. září do 1. listopadu).

foto:pixabay.com

 


     

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Saturn kvadrát Uran 2021/2022

Kvadratura Saturnu ve Vodnáři k Uranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také se změnami v materiálním světě. Toto planetární postavení ukazuje na hospodářskou krizi, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnanost. Saturn byl naposledy v dynamickém, opozitním postavení k Uranu od listopadu 2008 do července 2010. Bylo to v době poslední hospodářské krize. Více

Když je Slunce ve znamení Raka

Když je Slunce ve znamení Raka

Slunce prochází každým znamením po dobu jednoho měsíce. Když prochází znamením Raka, které patří mezi vodní znamení, emoce jsou na vzestupu. Hlavními charakteristikami jsou vřelost, citlivost, empatie, soucit, laskavost, starostlivost a péče.  Více

Slunce ve znamení Raka

Slunce ve znamení Raka

Archetypem znamení Raka je matka. Luna je vládcem tohoto znamení. Symbolizuje v horoskopu city, instinkty, pudy, nálady, zvyky, mateřský princip a pečovatelství. Rak je znamením domova. Mezi pozitivní vlastnosti tohoto citlivého znamení patří soucit, intuice, vnímavost, péče, oddanost a starostlivost. Rak je nativním znamením Dalajlámy, Kafky i princezny Diany.   Více
Další články