Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Mars ve znamení Blíženců

foto:pixabay.com

Mars je v retrográdní fázi zhruba každé dva roky a zpětný chod trvá přibližně dva měsíce. V letošním roce vstoupí Mars do retrográdní fáze 30. října 2022 a ta potrvá do 12. ledna 2023. V tomto období bude ve svém zpětném chodu procházet znamením Blíženců. Mars byl naposledy v retrográdní fázi ve znamení Blíženců na přelomu let 2007 a 2008.

Když je Mars v retrográdní fázi, měli bychom změnit chování, podívat se na stávající projekty a aktivity a případně změnit plány. Konstelace nabádá k přehodnocování a přeplánování. Bude třeba jednat rozvážně, vše si důkladně promyslet. V tomto čase neslibujte nic, co nemůžete s jistotou splnit. Záležitosti započaté v této době se ubírají vlastní nekontrolovatelnou cestou, proto není vhodné začínat důležitý projekt, iniciovat konflikt či podstupovat operaci.

Znamení Blíženců, kde bude Mars ve zpětném chodu, je v astrologii spojováno s dopravou, médii, komunikací, sousedy a příbuznými. To jsou oblasti, kde se budou hlavně objevovat potíže.

Naše pozornost se patrně bude obracet do minulosti. Lidé nebo nějaké situace nám budou připomínat minulé spory a rozchody kvůli nedorozuměním. Možná přehodnotíte některé staré spory s přáteli nebo rodinnými příslušníky a udobříte se.

Toto planetární postavení vyžaduje zpomalení. Šetřete síly, nepřemáhejte se, volte raději nenáročné fyzické aktivity. Zrozenci znamení Blíženců, Střelce, Panny a Ryb by v době zpětného chodu Marsu na sebe měli být velmi opatrní. Toto planetární postavení by se mohlo projevit jako náhlá onemocnění či zhoršení chronických nemocí. Znamení Blíženců je ve zdravotní astrologii spojováno s nervovým systémem, plícemi, průduškami a rukama. Při této konstelaci by se mohly zhoršit chronické potíže, jako je astma, nervová onemocnění, kašel, plicní neduhy nebo problémy s rameny a rukama. Planetární postavení také ukazuje na zvýšenou nehodovost.

Opatrní by měli být i lidé, kteří mají na 8-25 st znamení Blíženců Lunu, Mars, Merkur, Jupiter nebo Saturn.

 

Na co si dát pozor:

 • Dojíždíte-li do práce vlakem, městkou hromadnou dopravou či autem, pak mějte připravený plán B pro případ zpoždění či rušení spojů.
 • Zpoždění a rušení spojů se častěji objeví i ve vnitrostátní letecké dopravě.
 • Blíženci vládnou médiím, počítačům, internetu, telefonům. Budou se častěji objevovat poplašné zprávy, dezinformace a hackerské útoky.
 • Bude třeba obezřetnosti při psaní emailů, SMS a zpráv na sociálních sítích. Před odesláním vždy pročtěte obsah a zkontrolujte příjemce. Předejdete tak nepříjemným omylům a chybám.
 • Nedoporučujeme vám v této době kupovat mobil, počítač, auto, motorku nebo elektrokolo.
 • Sousedské vztahy se budou zhoršovat. A to platí jak pro mezilidské sousedské vztahy, tak i pro mezistátní sousedské vztahy. Není to vhodná doba pro iniciování právních sporů se sousedy.
 • Nevyvolávejte konflikty se svými příbuznými. Nevracejte se ke starým křivdám.
 • Nenechávejte se v této době tetovat.

 

K čemu retrográdní pohyb využít:

 • k přípravě a tréninku v oblasti sportu, médií a sociálních sítí
 • k revizi plánů
 • k úpravám připravovaných projektů
 • k zálohování obsahu počítače a mobilu
 • k nainstalování účinného antivirového programu
 • k nápravě sporů
 • k provádění dechových cvičení a jógy

Mars vstoupí do tzv. stínové fáze již 4. září 2022, než se pustí retrográdním směrem. Tato stínová fáze znamená snižování energie Marsu. Je tedy pravděpodobné, že ve fázi retrográdního stínu budeme již zažívat potíže, které Mars v Blížencích symbolizuje, tedy problémy v komunikaci, s počítačem, internetem a dopravou. Po 12. lednu 2023, kdy Mars nabírá přímý směr, bude znovu ve stínové fázi, kterou opustí až 16. března 2023.

 

Časová osa retrográdní fáze Marsu

Mars vstoupí do stínové fáze 4. září 2022 na 8st Blíženců

Mars nabere zpětný chod 30. října 2022 na 25st Blíženců

Mars nabere přímý směr 12. ledna 2023 na 8st Blíženců

Mars opustí stínovou fázi 16. března 2023 na 25st Blíženců


     

Merkur ve znamení Kozoroha

Merkur ve znamení Kozoroha

Merkur v tomto postavení komunikuje opatrně a klade důraz na sebekontrolu, soustředění a vytrvalost. Především zrozencům znamení KOZOROHA, BÝKA, PANNY a RAKA může být toto planetární postavení nápomocné. Zaměřte se na materiální svět a praktické stránky vašeho života. Více

Jupiter ve znamení Ryb

Jupiter ve znamení Ryb

Jupiter, planeta symbolizující v horoskopu optimismus, růst, hojnost, přízeň a nadšení, přechází 28. října opět do znamení Ryb a zdrží se tam až do 20. prosince 2022.  To přinese zcela novou energii. Jupiter v Rybách je mysticky založený a bude hledat pravý smysl věcí. Duchovní témata získají na důležitosti. Více

Zrozenci znamení Střelce a jejich dar

Zrozenci znamení Střelce a jejich dar

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. V určité fázi života, která je u každého rozdílná, se začínáme zabývat vědomě či nevědomě otázkou, jaké je naše poslání. Více


Další články