Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Podzimní konstelace

foto: pixabay.com

Aktuální podzimní období se nenese v poklidném duchu. Stávající doba chaosu a náhlých změn přeje informovaným, připraveným a flexibilním lidem. Po celou druhou polovinu října bude vhledem k retrográdnímu Merkuru váznout veškerá komunikace a také doprava. Může docházet  k různým nedorozuměním, zpožděním a ztrátám. Toto období je vhodné ke kontrole, k dokončování již započatého a k přehodnocování stávajících záměrů. Projevená tolerance, otevřenost, laskavost a trpělivost se nám v tomto čase mnohonásobně vrátí.

Až do poloviny listopadu budeme procházet také časem retrográdního Marsu, který je již ve zpětném chodu od září. Tento čas je vhodný pro změnu chování a plánů, pro podrobnější průzkum stávajících projektů a aktivit. Naše energie a síla vůle bývá při tomto planetárním postavení omezena. Je vhodné se opřít o rozvážnost a vyhnout se ukvapenosti a sklonu k vyvolávání konfliktů a sporů. Toto planetární postavení vždy ukazuje na překážky a nečekané problémy, ze kterých pramení nervozita, vztek a frustrace. Netřeba se držet silou svých starých konceptů přístupu a řešení. Optimální je otevírání se novým myšlenkám a změnám. Tento čas vyžaduje zpomalení a trpělivost. Vše na světě je jistou formou energie. Vše má svůj čas příznivý a méně příznivý. Když si uvědomíme energii cyklů našeho života, pomáhá nám to lépe si věci načasovat a lépe se na přicházející výzvy naladit. Někdy je čas využít momentu zvýšené energie, jindy čas stáhnout se do sebe a počkat na příští přílivovou vlnu. Nyní je vhodný čas pro zastavení se a pro pozorování. Pokud správně přistoupíme k dočasnému nekonání, můžeme obdržet i z nekonání velký užitek. Může se zdát, že mnohé věci v našich životech ustrnuly a stojí. Že jsme uvízli v bludném kruhu. I takový okamžik může být darem stvořeným pro náš prospěch. Tam, kam chceme, se nedostaneme ani ustavičnou činností, pokud není vyvinuta ve správný čas.

Ve zpětném chodu se nachází také Chiron, který je spojen s našimi zkouškami, s našimi nejvíce zranitelnými místy a hlubokými ranami. Jsme konfrontování s našimi starými bolestmi týkající se sebelásky, definování sebe sama, vztahů, našeho dětství, sebeprosazení se na světě a jiného. Jsme v čase hledání a upevňování vlastní identity a rozvíjení své vnitřní síly. Tato konstelace může především zrozencům znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha přinést pocit znovuzrození, pokud správně uchopí možnost započít novou kapitolu a přepsat svůj životní příběh.

Pohyb planet Uranu a Saturnu poukazuje na převratné změny ve světě. Umírá vše zastaralé a přežité, aby mohl být vytvořen prostor pro nové. A to jak ve světových strukturách a řádu, tak v našich osobních životech. Hranice starého života byly překročeny a všichni směřujeme k nové realitě. Tradiční principy a hodnoty budou zpochybňovány stále více. Některé události přinesou mnohým v konečném důsledku pozitiva, pokud budou ochotni se včas adaptovat a procesem projdou s otevřenou myslí a srdcem.

Jupiter nám připomíná naši tvořivou sílu a důležitost víry. To, že život je neustálá změna. Jupiter přejde v prosinci do znamení Vodnáře. Toto planetární postavení přinese novou naději. Saturn plní svou funkci v Kozorohu a konfrontuje nás s vnitřními a vnějšími pravidly, zásadami, morálkou, zodpovědností, spravedlností, solidaritou a pravidly. Od prosince budeme odkláněni od osobních zájmů k zájmům skupinovým. Od JÁ směrem k MY. Pluto nám pak připomíná, že život je neustálá změna a proměna. Apeluje na to, že je čas opustit přežité. 

Buďte lépe připraveni na nadcházející období. Zajistěte si přístup k týdenním a měsíčním horoskopům. Nabízíme vám také osobního průvodce pro příštích 12 měsíců v podobě ROČNÍHO HOROSKOPU, který vám pomůže rozpoznat vhodný čas pro přijetí správných rozhodnutí a lépe se zorientovat na vaší současné cestě.

foto:pixabay.com

 


           

Novoluní ve znamení Vah

Novoluní ve znamení Vah

Novoluní je jednou ze čtyř fází Měsíce, kdy se Měsíc nachází ve stejném znamení jako Slunce. Novoluní je prvním dnem nového lunárního měsíce, a proto je spojováno s novými začátky. Tak jako semeno v sobě nese DNA celého stromu, tak i první den nového měsíce v sobě obsahuje energie, které se projeví během následujících 28 dnů. Více

Merkur ve znamení Štíra

Merkur ve znamení Štíra

Když Merkur, planeta komunikace, prochází fixním znamením Štíra, v letošním roce to bude v době od 27. září do 28. října a poté ještě díky své retrograditě znovu od 10. listopadu do 1. prosince, pak se připravte, že se spousta rozhovorů bude odehrávat v zákulisí. Lidé budou mít tendence skrývat pravdu a manipulovat s informacemi.  Myšlení je při tomto postavení hloubavé a zkoumavé. Lidé mají potřebu dostat se k jádru věci. Více

Podzimní znamení Vah

Podzimní znamení Vah

Podzimní znamení Vah symbolizuje v horoskopu spravedlnost, karmu a rovnováhu. Váhy jsou spojovány s právem, soudem, nepřáteli, ale také s krásou, uměním, designem, módou a životním stylem. Více


Další články