Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Novoluní ve Štíru

foto: by pixabay.com

Novoluní je jednou ze čtyř fází Měsíce, kdy se Měsíc nachází ve stejném znamení jako Slunce. Novoluní je prvním dnem nového lunárního měsíce, a proto je spojováno s novými začátky. Tak jako semeno v sobě nese DNA celého stromu, tak i první den nového měsíce v sobě obsahuje energie, které se projeví během následujících 28 dnů.

Každý měsíc je reprezentován jiným znamením zodiaku a jeho vládnoucí planetou. Proto v sobě nese energie, které jsou jedinečné. Pokud člověk ví, jaké energie jsou potenciálně k dispozici, může je využít k napravení chyb a ke změně.

V pondělí 13. listopadu nastalo novoluní ve znamení Štíra, které bylo doprovázeno opozitním postavením Slunce, Luny a Marsu k Uranu. Novoluní následuje po událostech říjnových týdnů a je jako tučný vykřičník. Slunce a Měsíc se spojilo s Marsem ve Štíru přesně naproti Uranu v Býku. Napětí, které se nahromadilo během posledních několika týdnů, se nyní uvolňuje. To by mohlo vést k vážným strukturálním trhlinám, ale také by to mohlo uvolnit cestu k novému začátku. Uran, jako planeta revoluce a nečekaných událostí, by mohl v osobních životech některých jedinců, ale i ve vnějším světě, prorazit cestu, uvolnit napětí a provést nápravu.

Tato konstelace ukazuje na násilnické střety, eskalaci válečných konfliktů a zvýšenou nehodovost.

Opatrní by měli být především zrozenci znamení BÝKA, ŠTÍRA, LVA a VODNÁŘE a dále pak lidé, kteří mají Lunu, planety Mars či Uran na 20st-22st znamení Štíra, Lva, Vodnáře nebo Býka. 

Tato lunární fáze je ideální pro transformaci a znovuzrození. 

Jakým člověkem chcete být? Tyto energie vám mohou pomoci rozvinout se v lepší verzi sama sebe. 

Každá změna však vyžaduje úsilí. Nezískáme nic nového, pokud se nezbavíme přežitých a negativních způsobů chování, věcí, lidí, které nám už nejsou ku prospěchu. Nejdříve si v životě musíme udělat pořádek a teprve potom může přijít něco nového. Buďte k sobě upřímní. Co jste ochotni opustit, obětovat nebo čeho se vzdát, abyste svůj život změnili a zlepšili?

Využijte této lunární fáze a zbavte se všech zbytečností. Vyhoďte nebo rozdejte věci, které již nepotřebujete. Zamyslete se i nad vztahy. Jsou vám lidé ve vašem okolí nápomocní? Inspirují vás a umí vás rozesmát? Teď je třeba omezit a nejlépe úplně přerušit kontakty s lidmi, kteří vás využívají a ubírají vám čas a energii.

Období po novoluní je ideálním časem pro záležitosti spojené s účetnictvím, daněmi, pojišťovnictvím, bankami, dědictvím, poslední vůlí, společným vlastnicím a majetkovými podíly ve firmách a obchodních společnostech. Nejste-li spokojeni se současným stavem, změňte to.

Fáze novoluní je vhodná pro duchovní studia, sebeanalýzu, psychoterapii, rozhovory s koučem, astrologem, mentorem, duchovním učitelem. 

Mohlo by vás zajímat:

Roční horoskop 2024

ASTROLOGICKÁ KONZULTACE