Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna ve Vodnáři

foto: pixabay.com

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při tomto postavení se projevuje větší zájem o okolní dění. Záležitosti veřejného života nabývají na důležitosti. Lidé jsou při této fázi obvykle přátelštější. Uran, vládce znamení Vodnáře, přináší větší potřebu svobody a nekonvenčnosti. Proto se Luna může projevovat jako rebelant. Pro toto období jsou charakteristické náhlé a nečekané zvraty a akce. Naše plány se obvykle mění vlivem vnějších událostí. Toto lunární postavení je vhodné pro studium, četbu, vědecké bádání a setkání s podobně smýšlejícími lidmi. Je to ideální postavení pro pořádání protestních akcí, sbírek a charitativních akcí.

Astrologie přiřazuje znamení Vodnáře oblast holeně, lýtek, kotníků a křečových žil. Stejně tak jsou tomuto znamení přisuzovány žlázy s vnitřní sekrecí. Pokud jste se narodili ve znamení Vodnáře, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti budou náchylnější k onemocnění. Oblast holeně, lýtek a kotníků zlepší sauna, masáže a lehké cvičení. Jste-li náchylnější k zánětům žil, pak si v těchto dnech co nejvíce ulevujte zvýšenou polohou noh. Vyhněte se delšímu stání. V těchto dnech by se neměla provádět operace křečových žil ani dalších zmíněných oblastí těla.

Barva

Fialová - je barvou vznešenosti a duchovnosti. Pomáhá rozvíjet tvořivé schopnosti člověka a jasnozřivost. Ztrácíte-li smysl života, hledáte-li svou životní cestu, nemáte-li dostatek inspirace, pak si oblečte něco fialového a obohaťte svůj jídelníček o fialové potraviny. To vám pomůže se zklidnit a nastolit rovnováhu mezi vnějšími a vnitřními potřebami. Této barvě se vyhněte, máte-li vážné psychické potíže a bojujete-li se závislostí na alkoholu či drogách.

Kameny a drahokamy

Křišťál - je považován za kámen dokonalosti a moudrosti. Podporuje jasnozřivost a dodává energii. Pomáhá v meditaci a léčení.

Fluorit - podporuje intuici a posiluje naše rozpoznávací schopnosti.

Vůně

Jemná vůně jasmínu zjemňuje vnímání a inspiruje kreativní tvorbu. Pomáhá zmírňovat předmenstruační bolesti a náladovost.