Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna v Kozorohu

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Při přechodu Luny znamením Kozoroha se zaměřujeme na oblast práce a naplňování povinností. Luna v tomto postavení podněcuje náš vnitřní smysl pro povinnost, opatrnost a zesiluje negativní pohled na okolí. V této době je vhodné dát přednost práci před zábavou. Je to dobrý čas věnovat se aktivitám, které vyžadují disciplínu a formální chování. Toto lunární postavení přeje praktickým záležitostem a těm oblastem života, kde jsou potíže. Při této fázi se snažte naučit trpělivosti, podřídit se pravidlům a přizpůsobit se druhým.práce

Není to vhodný čas pro pořádání večírků a oslav. Neodnášejte při této lunární fázi oblečení do čistírny. V těchto dnech je účinnější péče o pleť. Při odstraňování drobných nedostatků na pleti a stejně tak i chloupků dbejte na fázi ubývající Luny. Naopak, chcete-li pleť zregenerovat a vyživit, pak si vyberte fázi přibývající Luny. Je to také vhodný čas pro manikúru a pedikúru.

Astrologie přiřazuje znamení Kozoroha oblast kolen, kostru, zuby a pokožku. Pokud jste se narodili ve znamení Kozoroha, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti budou náchylnější k onemocnění. Máte-li potíže s koleny, dnu nebo revmatické potíže, pak se zamyslete nad svým životním postojem. Narušené pohybové funkce mohou symbolicky naznačovat přílišnou poddajnost, nebo naopak neoprávněnou ctižádost a nezdravou strnulost v postojích. Vyhněte se chirurgickým zákrokům v těchto oblastech.

Barva

Černá - je barvou důstojnosti, rozvahy a moci. Tato barva je vnímána spíše negativně, protože je spojována se smrtí, smutkem a tmou. Je to barva formálního oblečení. Proto dodává na vážnosti a tajemnosti. Oblečte se do černé, potřebujete-li si udržet odstup od okolí a ochránit svou vnitřní zranitelnost. Naopak se jí vyhýbejte cítíte-li se osamělí a depresivní. Nebo své černé oblečení zkombinujte s jinými barvami, nejlépe žlutou a oranžovou.

Kameny a drahokamy

Onyx - podporuje sebekontrolu, cílevědomost, koncentraci a pokoru.

Černý turmalín - pomáhá odstraňovat vnitřní a vnější zábrany, které nám stojí v cestě za dosažením cílů.

Vůně

Esenciální olej hřebíčku je antiseptický. Pomáhá při frigiditě a impotenci. Snižuje stres a pomáhá i při bolesti zubů.