Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Koronavirus v horoskopu

foto: pixabay.com

Koronavirus, který způsobuje onemocnění označované jako COVID-19, se poprvé objevil v Číně v prosinci 2019. Na tuto epidemii ukazovalo planetární postavení, konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha, které nastalo přesně 12. ledna 2020. Saturn s Plutem se ale k sobě přibližovali již od prosince 2019. Na významné události ukazovaly konstelace 10. ledna, kdy nastal úplněk ve znamení Raka, polostínové zatmění Měsíce. 11. ledna 2020 byla potvrzena v Číně první oběť tohoto viru.

Proč se virus objevil v Číně?

Existuje několik horoskopů „zrození“ pro Čínu. Pokud bychom se podívali na horoskop, který se nejčastěji zmiňuje, tedy horoskop vzniku Čínské republiky 1. října 1949, pak konjunkce Saturnu a Pluta a lednový úplněk byli na stejném stupni jako Jupiter v Kozorohu v nativním horoskopu země. Dračí hlava a Dračí ocas byly na ose znamení Raka a Kozoroha. Toto je karmická konstelace, která ukazuje na nevyhnutelnost.

Podobnost se Španělskou chřipkou?

Někteří lidé začali koronavirus přirovnávat ke Španělské chřipce, která jako celosvětová pandemie probíhala v letech 1918-1920. Úmrtnost byla odhadována na 3-5 % a udává se, že zemřelo kolem 50 miliónů lidí. Španělská chřipka také začala v Asii, konkrétně v roce 1917 v Číně a přes vojáky se dostala do Evropy. Příčinou úmrtnosti Španělské chřipky bylo podobně jako u koronaviru COVID-19 oslabení imunitního systému, lidé tedy umírali na zápal plic. Velký rozdíl je však ve věku lidí, kteří nemoci podlehli. Na Španělskou chřipku umírali mladí a zdraví jedinci, většinou muži. Nákaza COVID-19  ohrožuje nejvíce starší lidi, nad 80 let a hlavně ty, kteří jsou chronicky nemocní. Zajímavé je, že Španělská chřipka začala v Číně, ale v Evropě na ní zemřelo mnohem více lidí. Podobně tomu bude asi i nyní.

Když se podíváme na horoskopy let 1918-1920 a porovnáme to se současností, pak  najdeme dvě podobnosti. Postavení lunárních uzlů a konjunkce Jupiteru s Plutem, která tehdy nastala ve znamení Raka. Lunární uzly, nebo také Dračí hlava, severní uzel a Dračí ocas, jižní uzel, se vždy pohybují v páru a v opozitních znameních. V horoskopu ukazují na karmu. Uzly se pohybují zpětně a mají zhruba 19letý cyklus. V letech 1918 až 1919 se uzly pohybovaly na ose znamení Střelce (Dračí hlava) a Blíženců (Dračí ocas). Znamení Střelce je astrologii spojováno se zahraniční politikou, mezinárodní dopravou, mezinárodním obchodem a migrací. Znamení Blíženců symbolizuje vzdělávání, dopravu, média a komunikaci.

V letošním roce se Jupiter spojí s Plutem 3x ve znamení Kozoroha, a to ve dnech 5. dubna, 30. června a 12. listopadu 2020. 5. května se Lunární uzly přesunou ze znamení Raka a Kozoroha do znamení Blíženců a Střelce, kde se budou zdržovat až do ledna 2022. Tedy do stejných znamení, jako byly v době Španělské chřipky.

Proč je Itálie tak zasažena?

Itálie se stala obětí cestovního ruchu. Když se podíváme na horoskop „zrození“ ze dne 10. června 1946, pak vidíme Slunce na 19st Blíženců. Planeta Neptun, která je spojována s  virovým onemocněním, je od února v dynamickém postavení ke Slunci. 8. března, kdy se Slunce spojilo s Neptunem v Rybách, a 9. března, kdy nastal úplněk ve znamení Panny (symbol zdraví, zdravotnictví, lékařů), byly rozhodujícími dny v Itálii, kdy vláda nejdříve rozhodla vyhlásit karanténu v severních regionech a následně toto rozhodnutí rozšířila na celé italské území. Na tuto konstelaci jsem klienty upozorňovala v březnovém horoskopu. Planeta Neptun bude v dynamickém postavení ke Slunci do konce dubna 2020 a pak opět na podzim a v zimě, až do února 2021. Dynamické konstelace nastanou ve dnech 24. – 27. ledna 2021. Je tedy evidentní, že se Itálie z této pandemie bude dostávat dlouho.

A co Česko?

Podíváme-li se na horoskop České republiky (radix 28.října 1918), pak zde vidíme významnou konstelaci tranzitujícího Uranu v opozici na nativní Slunce. Tato konstelace vždy ukazuje na náhlé, nečekané a převratné změny v životě lidí. Od února až do prosince bude Saturn v dynamickém postavení k Venuši. Tato planeta je v horoskopu spojována se zábavou, uměním, společenským setkáváním a také s penězi a finančními institucemi. Saturn je planetou restrikcí, omezování a ztrát. Planetární postavení ukazuje na pokles ekonomiky způsobený restriktivními nařízeními vlády. V horoskopu je také třeba sledovat dynamické postavení Neptunu k Marsu, které začne v březnu a bude pokračovat do konce května. Pak se tato konstelace ještě vrátí v září a v říjnu a skončí v lednu 2021. Toto planetární postavení může přinést pochybnosti o správnosti některých nařízení. Je pravděpodobné, že se najde hodně lidí, kteří se budou cítit chyceni do pasti, neschopni cokoliv udělat a změnit.  S touto konstelací jsou vždy spojována vysoká rizika nákazy. Proto by lidé měli dodržovat hygienická pravidla, striktní karanténu, jsou-li nakažení, a maximálně omezit styk s dalšími lidmi.

Kdy to skončí?

Jak horoskop ČR naznačuje, je velmi pravděpodobné, že případů nákazy koronavirem bude přibývat až do května 2020. Následně bude potřeba sledovat období okolo úplňku ve znamení Ryb, 2. září 2020, které má souvislost s úplňkem 9. března 2020, kdy začala platit restriktivní opatření v Itálii i v České republice.Je tedy pravděpodobné, že se začátkem září restriktivní opatření znovu zavedou. Nákaza se zhorší s podzimem, a především pak ke konci roku 2020 a v lednu 2021. Ve dnech 24. až 27. ledna 2021 nastanou velmi dynamické konstelace, kdy tranzitující Uran bude v dynamickém postavení ke Slunci a zároveň se Saturn spojí na 4st znamení Vodnáře se Sluncem. Dračí hlava a Dračí ocas budou na 19st znamení Blíženců a Střelce. Tato konstelace by mohla znamenat, že by se nákaza mohla znovu rozšířit.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

 

 


           

Finanční krize 2020

Finanční krize 2020

V posledním únorovém týdnu 2020 zažily burzy po celém světě největší propad od začátku finanční krize v roce 2008. Hlavní akciové indexy spadly o více než desetinu kvůli ekonomickým dopadům spojeným s šířením nákazy koronavirem. Více

Saturn konjunkce Pluto v 2020

Saturn konjunkce Pluto v 2020

V lednu roku 2020 nastala významná konstelace, konjunkce planet Saturnu a Pluta. Toto planetární spojení je poměrně vzácné a opakuje se mezi 33 a 38 lety. Historicky je vždy spojováno s významnými společenskými změnami. Více

Mars v horoskopu

Mars v horoskopu

Pozice Marsu v osobním horoskopu vypovídá o naší povaze jednání, o využívání energie. Mars symbolizuje sílu, která inicializuje začátek a udržuje věci v chodu. Více


Další články