Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter ve znamení Vodnáře

foto: pixabay.com

Když Jupiter, planeta hojnosti a prosperity, procházel v roce 2020 znamením Kozoroha, pak byl v tomto postavení tzv. v pádu a jeho projevy tak byly omezené. To se ukázalo v poklesu ekonomiky, jak jsme avizovali, a také různými restrikcemi a omezeními. Jupiter vstoupí do znamení Vodnáře po dvanácti letech 19. prosince 2020 a bude se tam zdržovat s přestávkou až do konce roku 2021.

Jupiter ve znamení Vodnáře se bude projevovat jinak než v Kozorohu. Toto postavení ukazuje na vzestup vědeckého pokroku v kombinaci s poklesem náboženského vlivu. Znamení Vodnáře je symbolicky spojováno s elektřinou, internetem a vesmírem. Dá se proto očekávat rozmach v oblasti internetu, používaných technologií, v rychlejší digitalizaci společnosti a větším využívání obnovitelných zdrojů energie. Bude kladen důraz na veřejné blaho, lidská práva, humanismus, budování mostů, hledání kompromisů a nalézání společných východisek pro budoucnost. Postavení Jupiteru společně se Saturnem ve Vodnáři ukazuje na nový styl vládnutí a nový typ lídrů. Tato konstelace přinese změny v postavení mužů a žen. Patriarchální systém bude narušen a ženy zaujmou rovnocenné postavení s muži.

Pandemie v roce 2020 změnila způsob práce a vzdělávání. Mnoho lidí si vyzkoušelo home office a děti domácí online výuku. Covid-19 mnohé naučil, že mohou pracovat nebo se vzdělávat odkudkoliv. Vzdělávání a práce na dálku bude při pohybu Jupiteru znamením Vodnáře stále častější a bude snižovat počet lidí v kancelářích. Chodit do kanceláře nebude striktním nařízením zaměstnavatele, ale spíše vědomým rozhodnutím lidí, protože se budou chtít potkávat s kolegy. Lidé budou mít více volnosti a možnost si rozplánovat den tak, aby měli čas i na své zájmy a rodinu. Nebudou trávit tolik času dojížděním do práce a budou si moci zvolit lepší i když třeba vzdálenější bydlení. Lidé začnou zjišťovat, že jsou možné i jiné způsoby života. Uvědomí si, že mohou dosáhnout cílů, o kterých se jim dříve ani nesnilo, protože byli omezováni starými přesvědčeními. Už jim nebude stačit, co je dříve uspokojovalo. Tato konstelace se projeví jako změny ve způsobu práce, využívání nových technologií a větší důraz na týmovou práci. Spolupráce umožní pracovat efektivněji. Změní se pohled na konkurenci. Ta bude považována za oponenta, ale ne nepřítele.

Protože znamení Vodnáře je spojováno se skupinami, organizacemi, kolektivním zájmem, bude se postavení Jupiteru v tomto znamení vyznačovat přechodem od osobních zájmů k zájmům skupinovým. Důraz tedy bude kladen na zodpovědnost před budoucností, zájem o osud lidstva, solidaritu a sociální spravedlnost. 

Pokles ekonomiky, který byl způsoben pandemií koronaviru a který bude pokračovat i v roce 2021, bude rozšiřovat třídní rozdíly a přivede další lidi na hranici chudoby. Postavení Jupiteru ve Vodnáři naznačuje silný tlak lidí na politiky, aby udělali takové reformy, které změní poskytování sociální podpory zranitelné populaci.

Protože Jupiter v horoskopu symbolizuje expanzi, růst a úspěch, dá se očekávat, že toto postavení bude prospěšné především lidem ve vzdušných znameních, v Blížencích, ve Vahách a ve Vodnáři. Může být nápomocné i zrozencům znamení Berana, Lva a Střelce.

Jupiter ve znamení Vodnáře

Období: 19. prosince 2020 - 13. května 2021

Období: 28. července 2021 - 29. prosince 2021

 

Mohlo by vás zajímat: 

Roční horoskop 2021


     

Uran v retrográdní fázi

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Více

Retrográdní Jupiter

Retrográdní Jupiter

Jednou za rok se Jupiter dostává do zpětného chodu. A v retrográdní fázi zůstává 4 měsíce. Nejbližší zpětný chod Jupiteru nastane v období: 20. června 2021 – 18. října 2021Více

Saturn ve Vodnáři

Saturn ve Vodnáři

Planeta Saturn vstupuje 22. března 2020 do znamení Vodnáře, kde se s přestávkou mezi červencem a prosincem 2020 bude zdržovat až do počátku března 2023. Saturn se do znamení Vodnáře vrací po 29 letech, naposledy se tímto znamením pohyboval mezi únorem 1991 a lednem 1994. Více


Další články