Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Neptun

foto: pixabay.com

"Copak nevidíte, kolik toho můžete nabídnout? A přesto se spokojíte s málem." Marcus Aurelius

Jupiter se 12. dubna 2022 spojil s Neptunem ve znamení Ryb. Jupiter je planetou nových příležitostí, růstu a optimismu. Neptun symbolizuje svět mysticismu, fantazie, kreativity a inspirace. Ve společnosti se tato konstelace projeví pozitivními změnami v oblasti náboženství, spirituality, vědy, v médiích a v umění, hlavně v hudbě a ve filmu. Spojení Neptunu s Jupiterem je konstelací altruismu, soucitu, laskavosti, skupinových zájmů a léčení.

Toto je poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 13 let. Naposledy se Jupiter s Neptunem spojily ve znamení Vodnáře v roce 2009. Ve znamení Ryb došlo ke konjunkci Jupiteru s Neptunem v roce 1856.

V březnu 1856 (kdy nastala konjunkce Jupiteru s Neptunem ve znamení Ryb) byl uzavřen pařížský mír, který zaručil nezávislost Turecka (Osmanské říše) a stanovil neutralitu Černého moře. Skončila tím tzv. krymská válka, kterou vyvolalo v roce 1853 carské Rusko svou mocenskou expanzí, když vpadlo do Osmanské říše (dnešního Turecka). Francie a Velká Británie vstoupily do války v roce 1854, aby pomohly Turecku zachovat v oblasti mocenskou rovnováhu. 

Planetární postavení dubna 2022 ukazuje jisté podobnosti s konstelacemi 30. března 1856, kdy byla podepsána Pařížská mírová smlouva. I tenkrát stálo Slunce ve znamení Berana, Jupiter s Neptunem a Venuší v Rybách. Je toto náhoda? Jistě není. 

Konjunkce se odehraje na 23 stupni znamení Ryb a proběhne ve dnech  9. až 12. dubna 2022. Ve stejnou dobu budou Dračí hlava a Dračí ocas na ose znamení Býka a Štíra v příznivém postavení. Dračí hlava a ocas jsou v astrologii spojovány s karmou. Dá se očekávat, že duben 2022 bude významným celosvětovým bodem obratu a síly zla budou ztrácet.

Protože Dračí hlava a ocas jsou spojovány s karmou, dají se v dubnu očekávat nějaká skandální odhalení v politice, v církvi a v královských rodinách kvůli penězům, dědictví, sexuálním vztahům anebo pornografii. Štír je znamením sexuality. Konjunkce Jupiteru s Neptunem by mohla vrátit sexu duchovní stránku. Mohlo dojít ke změnám ve spojení sexu a peněz.

Toto planetární postavení ukazuje na odklonění lidí od tradičních náboženství k novým duchovním směrům. Přinese boom spirituality. Lidé se budou více zajímat o psychologii, léčitelství, paralelní světy, spánek, sny a meditaci. To, co bylo dříve považováno za alternativní směr, se bude stávat mainstreamem.

Protože Neptun symbolizuje fantazii a sny a Jupiter je planetou expanze, měli byste si při této konstelaci dovolit „SNÍT VE VELKÉM“. Mějte velké plány. NEOMEZUJTE SVÉ MOŽNOSTI. Realizaci nových činností podpořte vizualizací, meditací, afirmacemi, krystaly a celkově se snažte myslet a jednat pozitivně. MĚJTE VÍRU V SEBE SAMA! 


foto:pixabay.com

     

Horoskop vhodného okamžiku

Horoskop vhodného okamžiku

Už se vám někdy stalo, že jste vykonali tutéž činnost opakovaně, ale s úplně jiným výsledkem? Jednoduchým příkladem může být návštěva kadeřnictví. Žena si nechá ostříhat a obarvit vlasy od stejné kadeřnice, ale jednou je s výsledkem spokojena, barva vypadá přirozeně a vyfoukané vlasy vydrží ještě několik dnů. V jiný den mají obarvené vlasy jiný odstín a vypadají již druhý den neupraveně. Proč tomu tak je? Je to náhoda?    více

Saturn konjunkce Pluto v 2020

Saturn konjunkce Pluto v 2020

V lednu roku 2020 nastala významná konstelace, konjunkce planet Saturnu a Pluta. Toto planetární spojení je poměrně vzácné a opakuje se mezi 33 a 38 lety. Historicky je vždy spojováno s významnými společenskými změnami. Více

Očkování podle lunární fáze

Očkování podle lunární fáze

S očkováním proti onemocnění covid-19 se nám množí dotazy, jaký termín vybrat, aby člověk neměl po aplikaci vakcíny nežádoucí reakce. Naše doporučení, kdy jít na očkování nebo kdy objednat dítě, jsou vhodná pro všechny druhy očkování. Více


Další články