Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Neptun

foto: pixabay.com

"Copak nevidíte, kolik toho můžete nabídnout? A přesto se spokojíte s málem." Marcus Aurelius

Jupiter se 12. dubna 2022 spojil s Neptunem ve znamení Ryb. Jupiter je planetou nových příležitostí, růstu a optimismu. Neptun symbolizuje svět mysticismu, fantazie, kreativity a inspirace. Ve společnosti se tato konstelace projeví pozitivními změnami v oblasti náboženství, spirituality, vědy, v médiích a v umění, hlavně v hudbě a ve filmu. Spojení Neptunu s Jupiterem je konstelací altruismu, soucitu, laskavosti, skupinových zájmů a léčení.

Toto je poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 13 let. Naposledy se Jupiter s Neptunem spojily ve znamení Vodnáře v roce 2009. Ve znamení Ryb došlo ke konjunkci Jupiteru s Neptunem v roce 1856.

V březnu 1856 (kdy nastala konjunkce Jupiteru s Neptunem ve znamení Ryb) byl uzavřen pařížský mír, který zaručil nezávislost Turecka (Osmanské říše) a stanovil neutralitu Černého moře. Skončila tím tzv. krymská válka, kterou vyvolalo v roce 1853 carské Rusko svou mocenskou expanzí, když vpadlo do Osmanské říše (dnešního Turecka). Francie a Velká Británie vstoupily do války v roce 1854, aby pomohly Turecku zachovat v oblasti mocenskou rovnováhu. 

Planetární postavení dubna 2022 ukazuje jisté podobnosti s konstelacemi 30. března 1856, kdy byla podepsána Pařížská mírová smlouva. I tenkrát stálo Slunce ve znamení Berana, Jupiter s Neptunem a Venuší v Rybách. Je toto náhoda? Jistě není. 

Konjunkce se odehraje na 23 stupni znamení Ryb a proběhne ve dnech  9. až 12. dubna 2022. Ve stejnou dobu budou Dračí hlava a Dračí ocas na ose znamení Býka a Štíra v příznivém postavení. Dračí hlava a ocas jsou v astrologii spojovány s karmou. Dá se očekávat, že duben 2022 bude významným celosvětovým bodem obratu a síly zla budou ztrácet.

Protože Dračí hlava a ocas jsou spojovány s karmou, dají se v dubnu očekávat nějaká skandální odhalení v politice, v církvi a v královských rodinách kvůli penězům, dědictví, sexuálním vztahům anebo pornografii. Štír je znamením sexuality. Konjunkce Jupiteru s Neptunem by mohla vrátit sexu duchovní stránku. Mohlo dojít ke změnám ve spojení sexu a peněz.

Toto planetární postavení ukazuje na odklonění lidí od tradičních náboženství k novým duchovním směrům. Přinese boom spirituality. Lidé se budou více zajímat o psychologii, léčitelství, paralelní světy, spánek, sny a meditaci. To, co bylo dříve považováno za alternativní směr, se bude stávat mainstreamem.

Protože Neptun symbolizuje fantazii a sny a Jupiter je planetou expanze, měli byste si při této konstelaci dovolit „SNÍT VE VELKÉM“. Mějte velké plány. NEOMEZUJTE SVÉ MOŽNOSTI. Realizaci nových činností podpořte vizualizací, meditací, afirmacemi, krystaly a celkově se snažte myslet a jednat pozitivně. MĚJTE VÍRU V SEBE SAMA! 


foto:pixabay.com

     

Retrográdní Merkur ve znamení Kozoroha

Retrográdní Merkur ve znamení Kozoroha

Při retrográdním pohybu Merkuru dochází ke zpoždění, rušení dopravních spojů a mnoha nedorozuměním. Pokud si plánujete rodinné aktivity a dovolenou na období Vánoc a nového roku, pak se dobře připravte. Více

Vaše lunární energie

Vaše lunární energie

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít. Více

Retrográdní Saturn

Retrográdní Saturn

V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. Soustřeďte se na stávající aktivity, dokončujte vše nezbytné. Více


Další články