Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Neptun

foto: pixabay.com

"Copak nevidíte, kolik toho můžete nabídnout? A přesto se spokojíte s málem." Marcus Aurelius

Jupiter se 12. dubna 2022 spojil s Neptunem ve znamení Ryb. Jupiter je planetou nových příležitostí, růstu a optimismu. Neptun symbolizuje svět mysticismu, fantazie, kreativity a inspirace. Ve společnosti se tato konstelace projeví pozitivními změnami v oblasti náboženství, spirituality, vědy, v médiích a v umění, hlavně v hudbě a ve filmu. Spojení Neptunu s Jupiterem je konstelací altruismu, soucitu, laskavosti, skupinových zájmů a léčení.

Toto je poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 13 let. Naposledy se Jupiter s Neptunem spojily ve znamení Vodnáře v roce 2009. Ve znamení Ryb došlo ke konjunkci Jupiteru s Neptunem v roce 1856.

V březnu 1856 (kdy nastala konjunkce Jupiteru s Neptunem ve znamení Ryb) byl uzavřen pařížský mír, který zaručil nezávislost Turecka (Osmanské říše) a stanovil neutralitu Černého moře. Skončila tím tzv. krymská válka, kterou vyvolalo v roce 1853 carské Rusko svou mocenskou expanzí, když vpadlo do Osmanské říše (dnešního Turecka). Francie a Velká Británie vstoupily do války v roce 1854, aby pomohly Turecku zachovat v oblasti mocenskou rovnováhu. 

Planetární postavení dubna 2022 ukazuje jisté podobnosti s konstelacemi 30. března 1856, kdy byla podepsána Pařížská mírová smlouva. I tenkrát stálo Slunce ve znamení Berana, Jupiter s Neptunem a Venuší v Rybách. Je toto náhoda? Jistě není. 

Konjunkce se odehraje na 23 stupni znamení Ryb a proběhne ve dnech  9. až 12. dubna 2022. Ve stejnou dobu budou Dračí hlava a Dračí ocas na ose znamení Býka a Štíra v příznivém postavení. Dračí hlava a ocas jsou v astrologii spojovány s karmou. Dá se očekávat, že duben 2022 bude významným celosvětovým bodem obratu a síly zla budou ztrácet.

Protože Dračí hlava a ocas jsou spojovány s karmou, dají se v dubnu očekávat nějaká skandální odhalení v politice, v církvi a v královských rodinách kvůli penězům, dědictví, sexuálním vztahům anebo pornografii. Štír je znamením sexuality. Konjunkce Jupiteru s Neptunem by mohla vrátit sexu duchovní stránku. Mohlo dojít ke změnám ve spojení sexu a peněz.

Toto planetární postavení ukazuje na odklonění lidí od tradičních náboženství k novým duchovním směrům. Přinese boom spirituality. Lidé se budou více zajímat o psychologii, léčitelství, paralelní světy, spánek, sny a meditaci. To, co bylo dříve považováno za alternativní směr, se bude stávat mainstreamem.

Protože Neptun symbolizuje fantazii a sny a Jupiter je planetou expanze, měli byste si při této konstelaci dovolit „SNÍT VE VELKÉM“. Mějte velké plány. NEOMEZUJTE SVÉ MOŽNOSTI. Realizaci nových činností podpořte vizualizací, meditací, afirmacemi, krystaly a celkově se snažte myslet a jednat pozitivně. MĚJTE VÍRU V SEBE SAMA! 


foto:pixabay.com

     

Horoskop vhodného okamžiku

Horoskop vhodného okamžiku

Už se vám někdy stalo, že jste vykonali tutéž činnost opakovaně, ale s úplně jiným výsledkem? Jednoduchým příkladem může být návštěva kadeřnictví. Žena si nechá ostříhat a obarvit vlasy od stejné kadeřnice, ale jednou je s výsledkem spokojena, barva vypadá přirozeně a vyfoukané vlasy vydrží ještě několik dnů. V jiný den mají obarvené vlasy jiný odstín a vypadají již druhý den neupraveně. Proč tomu tak je? Je to náhoda?    více

Saturn konjunkce Pluto v 2020

Saturn konjunkce Pluto v 2020

V lednu roku 2020 nastala významná konstelace, konjunkce planet Saturnu a Pluta. Toto planetární spojení je poměrně vzácné a opakuje se mezi 33 a 38 lety. Historicky je vždy spojováno s významnými společenskými změnami. Více

Mars v horoskopu

Mars v horoskopu

Pozice Marsu v osobním horoskopu vypovídá o naší povaze jednání, o využívání energie. Mars symbolizuje sílu, která inicializuje začátek a udržuje věci v chodu. Více


Další články