Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Horoskop na rok 2023

foto:unsplash

V roce 2023 dojde k důležitým planetárním přesunům, které ukazují na velké společenské změny. Vládcem roku 2023 bude Mars, planeta síly, vůle, bojovnosti a také agrese. Mars je vládcem znamení Berana, kterým bude procházet Jupiter, Chiron a Dračí hlava. Beran vládne armádě a zbraním. Riziko války bude stále přítomné. S březnovým přechodem Pluta do znamení Vodnáře a Saturnu do znamení Ryb začne nové světové uspořádání. Mnozí vládci a diktátoři budou muset odejít. Jupiter, planeta hojnosti a růstu, se v květnu přesune do znamení Býka. A to naznačuje, že se v druhé polovině roku bude zlepšovat hospodářská situace. 

Peníze a hospodářská situace

Jak už jsem psala loni, dynamické planetární postavení mezi Saturnem ve Vodnáři a Uranem v Býku, je konstelací, která je spojována s historickými změnami a změnami v materiálním světě. Tato konstelace vždy ukazuje na hospodářskou krizi, propady na burzách, zvyšování cen a inflaci. Planetární postavení začalo v roce 2021 a pokračovala do minulého roku. Kvadraturu Saturnu s Uranem podporovalo dynamické postavení lunárních uzlů na ose znamení Býka a Štíra. Tato konstelace je karmická a ukazuje na potřebou „splatit dluhy“. Znamení Býka a Štíra jsou spojovány s penězi, majetkem, cennostmi, dědictvím, dluhy, hypotékami, daněmi. To byly oblasti, které byly v roce 2022 středem našeho zájmu a podobně tomu bude i zkraje letošního roku. Protože se lunární uzly budou pohybovat znamením Býka a Štíra až do července 2023, dá se očekávat, že ke zlepšení hospodářské situace dojde až v druhé polovině roku. Přispěje k tomu i přesun planety hojnosti a růstu, Jupiteru, do znamení zemského Býka. S touto konstelací vždy přichází oživení trhů a snižování inflace. 

Válka

V minulém roce jsem uváděla, že se lunární uzly, tedy Dračí hlava a Dračí ocas, pohybovaly znamením Býka a Štíra v září 1939, kdy byla vyhlášena válka. Tato konstelace je spojována s karmou. Některé historické události se musí zopakovat, než budou „dluhy splaceny“. Vládcem roku 2023 bude Mars, planeta síly, vůle, bojovnosti a také agrese. Mars je vládcem znamení Berana, kterým bude procházet Jupiter, Chiron a Dračí hlava. Beran vládne armádě a zbraním. Riziko války bude stále přítomné. Ke změně dojde po květnu, kdy Jupiter opustí znamení Berana a přesune se do znamení Býka. Lunární uzly, tedy Dračí hlava a Dračí ocas, se přesunou do znamení Berana a Vah. Putin válku na Ukrajině prohraje. 

 

Nové světové uspořádání

V březnu přejde planeta Pluto do znamení Vodnáře. Se změnou znamení přijdou i velké společenské změny. Pluto se bude znamením Vodnáře pohybovat od března do června 2023 a dále pak od ledna 2024 do ledna 2044. Od roku 2008, kdy Pluto procházelo znamením Kozoroha, došlo k vzestupu autoritářských vlád. Protože znamení Vodnáře vládne demokracii, komunitnímu životu, vědě, inovacím a technologiím, bude v těchto oblastech docházet k velkým posunům. Pluto je planetou transformace, vždy ničí určitý řád a pak na místo něj vytváří nový. Pluto změní rovnováhu mocenských sil. Vodnář je rovnostářský. Plutokrati budou muset odejít. Na mocenská místa se budou dostávat více ženy. Bude se měnit i fungování mezinárodních organizací. Místo sdílené ekonomiky bude podporována cirkulární ekonomika. Bude kladen důraz na podporu udržitelného rozvoje a minimalizaci plýtvání. Už si nebudeme tolik nakupovat nové zboží, ale budeme si věci pronajímat. Ke změnám nedojde hned v roce 2023, ale je to trend, na který je dobré se připravit. 

 

Saturn v Rybách – krize křesťanství

Saturn vstoupí do posledního znamení zvěrokruhu, Ryb, v březnu 2023 a bude se tam pohybovat až do února roku 2026. Saturn je planetou odpovědnosti, přísnosti, autority a zákonů. Ryby vládnou vírám a spiritualitě. Symbolem křesťanství je ichthys neboli Ježíšova ryba. Když bude Saturn procházet znamením Ryb bude to čas testu velkých, organizovaných církví. Je pravděpodobné, že dojde na velké změny. Bude se měnit postavení žen v církvi. Z náboženských hnutí budou vznikat nové církve. Protože je znamení Ryb spojováno s trpitelstvím a obětí, dá se očekávat, že v této době přijdou noví mučedníci, kteří pod dohledem Saturnu provedou hrdinské činy. Ryby jsou znamením fantazie, Saturn je planetou reality. Při tomto planetárním postavení se bude měnit internet a způsob vnímání reality. 

 

Retrográdní planety

Energická planeta Mars bude ve zpětném chodu do půlky ledna 2023. Při tomto planetárním postavení vám nedoporučujeme zahajovat nový projekt, vyvolávat konflikt nebo soudní spor. Není to vhodná konstelace pro operaci. 

Planeta Venuše bude v retrográdní fázi od 23. července do 4. září. Při tomto planetárním postavení vám nedoporučujeme kupovat umělecké předměty, šperky, luxusní oblečení nebo luxusní auto. Není to vhodná konstelace pro navazování nového vztahu, vstup do manželství nebo zásnuby.

Planeta komunikace Merkur bude ve zpětném chodu letos 4x, a to v lednu, koncem dubna a v květnu, koncem srpna a v první polovině září a od poloviny prosince do ledna příštího roku. Při retrográdní fázi nepodepisujte smlouvy, nezačínejte nové projekty, nestěhujte se a nekupujte dražší věci.

 

Autorka: MKB

 

Mohlo by vás zajímat:

ASTROKALENDÁŘ 2023

ROČNÍ HOROSKOP 2023


     

Roční horoskop Beran 2023

Roční horoskop Beran 2023

Chtěli jste někdy začít znovu a jinak? Planetární postavení roku 2023 vám k tomu dává příležitost, milí Berani. Jupiter ve vašem znamení ukazuje na novou kapitolu života. Tyto pozitivní energie slibují hojnost, prosperitu a zázraky. Toto je váš rok! Nejvíce šťastných náhod budete přitahovat, když budete mít důvěru ve své schopnosti, možnosti rozvoje, budete odvážnější a sami si budete vytvářet příležitosti. Tento čas je obdobím růstu a sebezdokonalování. Rozpoznejte a rozvíjejte skrytý potenciál a staňte se člověkem, kterým jste předurčeni být. Více 

Roční horoskop Býk 2023

Roční horoskop Býk 2023

Kolo osudu se otáčí, milí Býci. Poslední dva roky zřejmě byly náročné. Na to ukazovalo dynamické postavení Uranu a Saturnu a Dračí hlavy ve vašem znamení. Patrně došlo k velkým změnám ve vašem životě. U některých se to projevilo změnou v zaměstnání. Jiní zažili partnerské rozchody, finanční ztráty nebo změny v domácnosti. Takové události narušily vaše jistoty a připomínaly vám, že nic nezůstává neměnné. Nepříjemnosti jste zažili, abyste mohli vstoupit do nové fáze svého života. Planetární postavení ukazuje na nové příležitosti k růstu. V květnu do vašeho znamení vstoupí Jupiter, planeta hojnosti, přízně a nadšení, a bude se tam pohybovat jeden rok. Planetární postavení bude mít povznášející účinek a přinese nový elán do vašeho života. Více

Roční horoskop Blíženci 2023

Roční horoskop Blíženci 2023

Jaký bude rok 2023, to bude hodně záležet na vašem chování a vašich předchozích rozhodnutích, milí Blíženci. Saturn, planeta karmy, zkoušek a výzev, přejde v březnu do znamení Ryb a bude se tam zdržovat přes dva roky. Saturn vás bude nutit k zodpovědnému jednání. Planetární postavení ukazuje na problémy v práci, v osobním životě i na nedostatek energie. Mohou se objevit i zdravotní potíže. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zabývat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí. Je možné, že se budete muset rozloučit i s některými lidmi. A to platí hlavně pro Blížence narozené do 29. května (včetně). Více


Další články