Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Horoskop na rok 2021

Lepší časy se vždy střídaly se špatnými. Jak už jsem psala v předpovědích na rok 2020, byl to počátek nové éry. Planetární postavení roku 2021 naznačuje, že náš život už nebude takový, jaký býval. Mnoho věcí se změní. To ale neznamená, že by náš život měl být horší. I když se budeme muset přizpůsobit novým podmínkám. Na to ukazuje přechod planet Saturnu a Jupiteru do znamení Vodnáře. Důležitou konstelací bude kvadratura Saturnu k Uranu v Býku. To je planetární postavení, které symbolizuje napětí mezi minulostí a tradicí, tedy Saturnem, a budoucností a pokrokem, tedy Uranem. Pokles ekonomiky začal v roce 2020 a bude pokračovat i v roce 2021. Dynamické postavení Saturnu k Uranu je obvykle spojováno s hospodářskou krizí, zvýšenou nezaměstnaností, protesty a s novým politickým uspořádáním.

Rok 2020 byl pod nadvládou znamení Kozoroha, které v astrologii symbolizuje vládu, hierarchii, opatrnost, askezi a omezování. V lednu 2020 se v Kozorohu spojily planety Saturn a Pluto. To byl počátek pandemie COVID-19. Saturn přešel do znamení Vodnáře a pohyboval se tam od března do července 2020, kdy jsme zažili počátek omezení sociálních kontaktů. Saturn se do Vodnáře vrátil v prosinci 2020, spojil se tam s Jupiterem a vytvořily tzv. Velkou konjunkci. To ukazuje na počátek velkých změn. Toto planetární postavení se opakuje zhruba jednou za 20 let, ale mimořádné je tím, že se po mnoha letech spojení v zemských znameních odehrálo ve vzdušném znamení Vodnáře. Živel vzduchu symbolizuje změnu, slovo a svobodu. Tuto konstelaci vyjadřuje rčení: „Něco je ve vzduchu.“ Planetární postavení přineslo novou naději. To naznačuje, že nás čeká jiná doba a jiný způsob vládnutí, a to nejenom ve světě, ale i v ČR. Konstelace ukazují na konec starých pořádků a příchod nových lídrů. Důraz bude kladen na zodpovědnost před budoucností, solidaritu a sociální spravedlnost. Vodnář je znamením spolupráce a partnerství. Dá se očekávat příchod nových koaličních vlád a větší mezinárodní spolupráce. Tato konstelace přinese změny v postavení mužů a žen. Patriarchální systém bude narušen a ženy zaujmou rovnocenné postavení s muži.

Konstelace roku 2021 ukazují na odchod diktátorů, prezidentů, ministerských předsedů, šéfů mezinárodních či sportovních organizací, kteří zneužívali svou moc, snažili se vše kontrolovat a ovládnout. Změní se i pohled na elity a lidi ve vyšší společnosti. Ti budou muset změnit své chování, budou-li si chtít uchovat přízeň a obdiv davů. Papalášské chování už nebude tolerováno.

Novou nadějí, kterou přineslo postavení Jupiteru a Saturnu, je i vakcína proti onemocnění COVID-19. Toto onemocnění s námi bude ještě v roce 2021. Na to ukazuje postavení Lunárních uzlů, tedy Dračí hlavy a Dračího ocasu na ose znamení Blíženců a Střelce, kde se budou zdržovat až do ledna 2022. Lunární uzly se na této ose pohybovaly i v době španělské chřipky. Pandemie onemocnění COVID-19 bude pokračovat zkraje roku. Očkování a promořenost části obyvatelstva by měly pomoci v boji s covidem. Je velmi pravděpodobné, že onemocnění bude pod kontrolou před létem.

Planetární postavení Jupiteru a Saturnu ve Vodnáři a Uranu v Býku naznačuje napětí mezi minulostí, starým světem a pokrokem. Dá se očekávat, že pokrok zvítězí, ale nebude se to líbit velké části populace. Nové okolnosti přinesou rozčarování u mnoha lidí. Věci se budou měnit a někteří jedinci budou nostalgicky toužit po starých časech a mít snahu udržet stávající podmínky. Proto se dá očekávat, že společenské a politické změny budou provázeny odporem a demonstracemi. Ti, kteří upřednostňovali staré pořádky, možná z nich profitovali, budou odporovat novému uspořádání. A to hlavně zkraje roku.

Kvadratura Saturnu ve VodnářiUranu v Býku je spojována s historickými změnami, nástupem nových politických hnutí a také změnami v materiálním světě. Planetární postavení je spojováno s hospodářskou krizí, propady na burzách a zvýšenou nezaměstnaností. Na toto planetární postavení a možná rizika s tím spojená jsem klienty a příznivce astrologie upozorňovala v horoskopech na rok 2019 a 2020. Postavení Uranu v Býku bude měnit bankovní sektor, pojišťovnictví, ceny nemovitostí a půdy. Pandemie přivede část firem ke krachu, lidé ztratí zaměstnání, a to bude ovlivňovat splácení úvěrů a hypoték. Banky utrpí velké ztráty a některé tuto krizi nepřežijí. Pandemie uškodila mezinárodnímu obchodu, mezinárodní dopravě, cestovnímu ruchu, hotelům, restauracím a kavárnám. A tyto služby budou mít velké potíže i v roce 2021. Na to ukazuje postavení lunárních uzlů na ose znamení Blíženci-Střelec.

Planety Uran a Saturn symbolizují v astrologii rozdílné principy. Zemitý Saturn je spojován se zdrženlivostí, konzervatismem, obezřetností a strachem z neznáma. Uran na druhou stranu je symbolem změny, svobody, nezávislého chování a experimentování. Pokud budeme příliš lpět na zastaralých a přežitých způsobech chování a budeme ignorovat změnu, která je nevyhnutelná, pak se objeví nespokojenost, zahořklost a obviňování. Je možné v rámci pravidel a tradičních hodnot, které stanovil Saturn, vytvářet nové životní formy a dát prostor originálním myšlenkám a uskutečnit tak nezbytné změny. To, co je staré a funguje, by mělo být oceněno, ale možná i přehodnoceno, aby se mohlo v novém uplatnit. Protože Uran prochází znamením Býka, kde je tzv. v pádu, a Saturn prochází znamením Vodnáře, které je jeho domovským znamením, stejně jako znamením Uranu, pak se dá očekávat, že změny proběhnou, ať se to někomu líbí, či nikoliv. Pro znamení Vodnáře je typická představa kolektivu jedinců, kde každý je jedinečnou osobností, ale všichni podporují společné cíle, protože si uvědomují, že jsme všichni do jisté míry propojeni a nelze se proto chovat sobecky a myslet jen na vlastní zájmy. Finanční krize bude v roce 2021 rozšiřovat třídní rozdíly a přivede další lidi na hranici chudoby. Planetární postavení naznačuje silný tlak lidí na politiky, aby udělali takové reformy, které změní poskytování sociální podpory.

Cyklus dynamických aspektů Uranu k Saturnu se pravidelně opakuje a vždy ukazuje na boj mezi starým a novým světem. Změny se neuskuteční ze dne na den. Planety Uran a Saturn budou v kvadrátu po celou dobu roku 2021, přesné aspekty nastanou 17. února, 15. června, 24. prosince. V tomto postavení byly planety Saturn a Uran např. i v době Velké hospodářské krize, tedy v letech 1930-1931, nebo také v letech 1951-1952, 1975-1977, 1999-2000. Saturn byl v opozici k Uranu v době poslední hospodářské krize, tedy v letech 2008-2010.

V lednu 2021 zažijeme další důležité planetární postavení. Jupiter ve Vodnáři bude stát v kvadrátu k Uranu v Býku. Tato kombinace je potenciálně příznivá a podporuje podnikatelský duch a vědecký pokrok. Ukazuje na inovativní nápady, změny ideologie a paradigmatu, pokles náboženského vlivu. Mohlo by přinést posun v lidském vědomí.

Jupiter se bude během roku pohybovat znamením Vodnáře a v polovině května přejde do znamení Ryb, kde se zdrží jen krátce, do konce července. A vrátí se tam s koncem roku 2021. Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu. Jupiter je v tomto postavení tzv. doma, protože je společně s Neptunem vládnoucí planetou tohoto vodního znamení. S Jupiterem ve znamení Ryb budeme mít silnější víru ve vyšší sílu. Při tomto planetárním postavení můžeme přilákat šťastné náhody a zlepšit svůj život prostřednictvím intuice, soucitu a představivosti, když budeme nezištně pomáhat a ve svém snažení budeme myslet i na prospěch druhých lidí. Tato konstelace motivuje k dávání spíše než přijímání. Jupiter vám pomocí víry, rozjímání, meditace, laskavosti a dobročinnosti může ukázat cestu, jak být spokojenější a šťastnější.

Komu bude planetární postavení roku 2021 prospěšné a kdo by se měl připravit na překážky a potíže?

Postavení Jupiteru a Saturnu ve Vodnáři bude nápomocné zrozencům znamení Berana, Blíženců, Vah, Střelce. Život by se měl zlepšit zrozencům znamení Berana, Vah a Raka, ale jen za podmínky, že pochopili smysl potíží a překážek, kterým v posledních dvou letech čelili. Uran v Býku a Jupiter v Rybách přinesou nové možnosti a zajímavé příležitosti zrozencům znamení Raka, Ryb, Panny a Kozoroha.

Postavení Saturnu ve Vodnáři a Uranu v Býku naznačuje, že zrozenci znamení Býka, Lva a Štíra budou procházet obdobím testu a překážek. Vše přežité bude muset skončit. Přijdou změny, které nemusí být vždy vítané. Budou však velmi důležité pro jejich další vývoj.

Rok 2021 bude významný pro zrozence znamení Vodnáře. Bude to čas sklizně. V tomto roce budou sklízet plody svých činů a rozhodnutí, která udělali před 8 lety. Pokud se v posledních letech nevyhýbali náročné práci, byli disciplinovaní a organizovaní, pak se dočkají odměny, např. ve formě povýšení v práci nebo zlepšení finanční situace. V případě, že v minulých letech plně nevyužívali svého potenciálu, vyhýbali se zodpovědnosti, pak by se mohly objevit potíže.

Autorka: MKB

Mohlo by vás zajímat:

Individuálně zpracovaný

Roční horoskop 2021


 Astrologický kalendář 2021


     

Roční horoskop Beran 2021

Roční horoskop Beran 2021

Konstelace nového roku přináší novou chuť do života, milí Berani. Minulé roky nebyly pro vás vůbec snadné. Čelili jste mnoha překážkám, museli se vyrovnávat s různými protivenstvími, se ztrátou práce, peněz, možná vztahu a někteří i někoho z blízkých osob. I když planetární postavení roku 2021 neukazuje na snadný čas, přináší nové možnosti. Tajemství úspěchu spočívá ve věcech, kterým se vyhýbáte. V těch věcech, které vás podle všeho dostanou z bezpečné zóny komfortu. Vždy je snazší odložit to, s čím je obtížné se vypořádat nebo co nás nutí chovat se jinak než obvykle. Jistě víte, co byste měli udělat, ale neustále se tomu vyhýbáte navzdory důkazům, že tento krok bude pro vás prospěšný, přinese zlepšení fyzického a duševního zdraví, zvýší váš příjem, zlepší mezilidské vztahy apod. V roce 2021 se vám bude dařit, pokud nebudete dávat přednost snadnější cestě, ale uděláte to, co jste už dávno měli udělat. Na své straně budete mít příznivé energie Jupiteru a Saturnu ve znamení Vodnáře. Více

Roční horoskop Býk 2021

Roční horoskop Býk 2021

V předpovědích na rok 2020 jsem uváděla, milí Býci, že váš život už nebude takový, jaký býval. A to platí i pro letošní rok. Mnoho věcí se změní. To ale neznamená, že by váš život měl být horší. Budete se ale muset přizpůsobit novým podmínkám. Na to ukazuje dynamické postavení Uranu ve vašem znamení k Saturnu ve znamení Vodnáře. Teď je čas splatit „dluhy“ a vyřešit všechny záležitosti, kterými jste se odmítali v posledních letech zabývat. Pokud byla vaše rozhodnutí správná, pak se nemáte čeho obávat. Jestliže jste se před lety zachovali sobecky, nebrali v úvahu potřeby a pocity druhých lidí, nebo dokonce porušili zákon, pak nyní budete čelit překážkám. A to platí především pro zrozence znamení Býka, kteří se narodili mezi 27. dubnem a 5. květnem (včetně). Více

Roční horoskop Blíženci 2021

Roční horoskop Blíženci 2021

I když jste přirozeně šetrní a neradi utrácíte, měli byste letos více dávat, milí Blíženci. Nová hospodářská krize, na kterou planetární postavení ukazuje, ve vás patrně bude vyvolávat obavy a budete mít tendence být ještě opatrnější ve vynakládání peněz. A přesto byste měli druhým nezištně pomáhat a věnovat jim svůj čas, energii či peníze. Tématem roku 2021 by mělo být dávání. Pomáhejte druhým, dělejte dobré skutky. Kdo dává, dostává. Činit druhým dobře není povinnost, ale radost, protože to přispěje ke zlepšení vašeho zdraví a přinese spokojenost a štěstí. Více


Další články