Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Finanční krize 2020

foto: pixabay.com

V posledním únorovém týdnu 2020 zažily burzy po celém světě největší propad od začátku finanční krize v roce 2008. Hlavní akciové indexy spadly o více než desetinu kvůli ekonomickým dopadům spojeným se šířením nákazy koronavirem. O propadech na burzách, útlumu ekonomiky, finančních ztrátách a krizi v roce 2020 píši již od roku 2018, kdy přešel Uran do znamení Býka. Na finanční krizi neukazuje jen postavení Uranu v Býku, ale také postavení Jupiteru v Kozorohu a také významná konstelace, konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha. Na toto planetární postavení a možná rizika s tím spojená jsem klienty a příznivce astrologie upozorňovala v horoskopech na rok 2019 a 2020.

V březnu a v dubnu bude strádat hlavně cestovní ruch, letecké společnosti, cestovní kanceláře, letiště, hotely, restaurace, obchody s luxusním zbožím, banky a platební společnosti. Propady na burzách budou pokračovat i v jarních měsících, a to i přesto, že se vlády a centrální banky budou snažit pomoci postiženým firmám a ekonomikám. Velmi důležité období bude v květnu, především zkraje května, mezi 4. a  7. květnem 2020, kdy nastane úplněk na ose znamení Štíra a Býka.  Obě tato znamení jsou v astrologii spojována s penězi a majetkem. Tato konstelace ukazuje na střet hodnot, osobní chamtivost versus společenská prosperita. Planetární postavení může přinést ztráty především bankám, finančním společnostem a také technologickým miliardářům Gatesovi a Zuckerbergovi. Tito pánové se narodili ve znamení Štíra a Býka.

11. května nabírá Saturn ve znamení Vodnáře zpětný chod. Planetární postavení ukazuje na významná politická rozhodnutí, týkající se ekonomiky. 13. května nabere zpětný chod Venuše ve znamení Blíženců a 14. května vstoupí do retrográdní fáze i Jupiter ve znamení Kozoroha. Planetární postavení ukazuje na další propady na burze. Je pravděpodobné, že firmy v této době začnou šetřit a propouštět. Nezaměstnanost se zvýší.

Letní období

Saturn se ve zpětném chodu vrátí 2. července do znamení Kozoroha, zdrží se tam až do 17. prosince, kdy definitivně přejde do znamení Vodnáře. Saturn se v druhé polovině roku bude pohybovat na stupních 25 až 30 Kozoroha. Novoluní 20. července, které nastane v Raku, bude přesně na 28 st, a tedy i v přesné opozici k Saturnu v Kozorohu. To je období, které bude třeba sledovat kvůli výkyvům počasí.

Pokles cen nemovitostí

Merkur bude procházet znamením Raka  od 28. května až do 5. srpna a ve zpětném chodu bude od 18. června do 12. července. V prázdninovém období navíc nastane novoluní ve znamení Raka 21. června, které bude provázeno zatměním Slunce a 5. července nastane na ose znamení Kozoroha a Raka úplněk. Znamení Raka je v astrologii spojováno s domovem, bydlením, nemovitostmi, rodinou a v mundánní astrologii také s veřejným míněním a „masami“ lidí. V letním období lze očekávat chaos na nemovitostním trhu, v cestovním ruchu a vůbec na cestách.

Podzimní období

Planeta Merkur bude procházet znamením Štíra od 27. září do 28. října a dále pak od 10. listopadu do 1. prosince 2020. Znamení Štíra je v horoskopu spojováno s financemi, mezinárodními finančními vztahy, nadnárodními koncerny, dluhy, hypotékami, důchody a daněmi. V době, kdy Merkur bude v retrográdní fázi, tj. od 14. října do 3. listopadu, se dá opět očekávat chaos na finančních trzích a propouštění zaměstnanců. V období od 28. října do 10. listopadu, kdy bude Merkur procházet znamením Vah, které ovlivňuje mezinárodní diplomacii a mezinárodní smlouvy, bude docházet ke změnám v zahraniční politice některých států.

Kdy to skončí?

V roce 2020 se spojí planety Jupiter a Pluto ve znamení Kozoroha. Jupitersko-Plutonský cyklus vždy ukazuje na významné změny na nejvyšších politických a mocenských místech. Když Jupiter vstoupí do znamení, kde se Pluto pohybuje, pak se dá očekávat odchod tyranů, diktátorů, prezidentů, ministerských předsedů, ředitelů velkých společností, kteří zneužívali svou moc, nutili lidem svou pravdu, snažili se vše kontrolovat a ovládnout. Pokud se někdo choval jako Pluto, zneužíval svou moc, pak přijde Jupiter, pozitivní síla, obvykle mladší člověk, který prezidenty, politiky nebo celý režim změní a nahradí. Toto spojení vždy ukazuje na konec starých pořádků a příchod nových lidí. Jupiter se spojí s Plutem ve dnech 5. dubna, 30. června a 12. listopadu 2020. Především tedy ke konci roku bychom mohli vidět velké změny na mocenských místech, které povedou i ke zlepšení ekonomického klimatu.

Prosincové konstelace, kdy Saturn přejde do znamení Vodnáře, Jupiter opustí znamení Kozoroha a přesune se také na rok do znamení Vodnáře, ukazují na počátek nové éry. Saturn se s Jupiterem ve Vodnáři spojí 21. prosince 2020. Tyto dvě planety v astrologii symbolizují zcela rozdílné principy. Proto mohou přinést události, které mohou znamenat „neštěstí ve štěstí“. Planetární cyklus Saturnu a Jupiteru je spojován se základními historickými změnami. Znamení Vodnáře je v astrologii spojováno s politickými stranami, institucemi, místní samosprávou a zákonodárstvím. Vodnář symbolizuje přátelství, humanismus, toleranci a vynalézavost. Planetární postavení ukazuje na novou naději, víru v lepší finanční systém, v lepší svět. Konstelace ukazuje na nové lidi v politice. Objeví se reformátoři, humanisté, originální jedinci, kteří nebudou spojováni s tradičními politickými stranami, se starým systémem. Tato konstelace také přinese nové a převratné vynálezy, které přinesou prospěch celému lidstvu.  

 

Jak se na krizi připravit?

  1. Zamyslete se, jaký vztah máte k penězům. Je váš vztah negativní, považujete je za něco špinavého? Nebo naopak jsou peníze prostředkem svobody a možnosti žít svůj život plně a rozvíjet svůj potenciál?
  2. Osvojte si základy finanční gramotnosti. Pokud nemáte dostatek znalostí, nechte si poradit od odborníků.
  3. Jste-li majitelem firmy, chovejte se zodpovědně. Podívejte se, kde něco nefunguje, co je přebytečného a zbavte se toho včas. Jinak budou ztráty ještě větší.
  4. Udělejte si krizovou analýzu:

i)        Bydlíte ve svém nebo v nájmu?

ii)      Platíte hypotéku?

iii)    Máte dluhy?

iv)    Když byste přišli o práci, kolik měsíčních splátek máte naspořeno?

v)      Kolik peněz měsíčně potřebujete vy a/nebo vaše rodina, abyste nestrádali?

vi)    Za jaké věci utrácíte jen abyste uspokojili své ego nebo se někde pochlubili? Je to luxusní oblečení, boty, kabelky, drahé auto? Uvědomte si, že potěšení z těchto věcí brzy vyprchá a v době krize vám k ničemu nebudou.

Autorka: MKB

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com
 

     

Saturn konjunkce Pluto v 2020

Saturn konjunkce Pluto v 2020

V lednu roku 2020 nastala významná konstelace, konjunkce planet Saturnu a Pluta. Toto planetární spojení je poměrně vzácné a opakuje se mezi 33 a 38 lety. Historicky je vždy spojováno s významnými společenskými změnami. Více

Venuše ve znamení Blíženců

Venuše ve znamení Blíženců

9. května Venuše vstupuje do třetího znamení zodiaku - Blíženců, kde se zdrží do 2. června 2021. Venuše ve znamení Blíženců se projevuje zvídavostí, povídavostí a nestálostí. Toto planetární postavení podporuje zábavu a flirtování. Venuše v Blížencích má proměnlivý vkus a rychle ztrácí zájem.  Pokud budete chtít v této době někoho zaujmout, pak musíte být společenští, zábavní a projevovat se mladistvě. Více

Když je Slunce ve znamení Blíženců

Když je Slunce ve znamení Blíženců

Třetí znamení zvěrokruhu – Blíženci, jsou znamením myšlení a komunikace. Říká se, že zrozence tohoto znamení je snadné poznat. Je to dáno tím, že hodně mluví. Blíženci jsou společenští, vtipní a šarmantní lidé. Je velice těžké je udržet na jednom místě. Jsou neklidní a nevypočitatelní. Potřebují mnohostrannost a změny. Více


Další články